Zájmové kroužky oslaví třetí rok fungování
Zájmové kroužky, které nabízíme dětem s mentálním a kombinovaným postižením, v září oslaví třetí rok fungování. Za to, že na Palubě můžeme dětem nabídnout smysluplné volnočasové aktivity během celého školního roku, vděčíme šikovným lektorům a asistentům, ale také sponzorům, kteří provoz kroužků umožňují. Mezi ty nejvýznamnější patří Nadační fond Avast. Nápad zařadit do nabídky služeb […]
17. srpna 2020

Zájmové kroužky, které nabízíme dětem s mentálním a kombinovaným postižením, v září oslaví třetí rok fungování. Za to, že na Palubě můžeme dětem nabídnout smysluplné volnočasové aktivity během celého školního roku, vděčíme šikovným lektorům a asistentům, ale také sponzorům, kteří provoz kroužků umožňují. Mezi ty nejvýznamnější patří Nadační fond Avast.

Nápad zařadit do nabídky služeb Domova pro mne také zájmové kroužky vznikl před lety na základě poptávky rodičů. Ti byli velmi spokojeni s příměstskými tábory a projevili zájem o podobný druh aktivit i během školního roku. Na základě nejoblíbenějších činností tak vzniklo pět kroužků, které umožňují dětem rozvíjet se v tom, co je baví. Po zkušebním roce přibyl k poznávacímu, hudebnímu, výtvarnému, pohybovému a relaxačnímu kroužku ještě kroužek edukační, který je určen i pro mladší děti. Za čtyři pololetí se na kroužcích prostřídaly desítky dětí, některé dokonce navštěvovaly více typů kroužků. Všechny informace o nabídce kroužků najdete zde.

Nadační fond Avast podporuje projekt zájmových kroužků pro děti s postižením od samého začátku. Již třetí rok tak významnou měrou přispívá tomu, že na Palubě můžeme pomáhat dětem trávit volný čas smysluplně. Finanční částku 50 tisíc využijeme v roce 2020 na mzdové náklady pro vedoucí a lektory i pomůcky pro konkrétní kroužky.

Moc děkujeme!