Hledáme dobrovolníky!

Máte chuť pomáhat, dělat něco, co vás bude naplňovat? Chcete získat nové zkušenosti a kontakty? Rádi věnujete trochu svého času na dobrou věc? Pak jste u nás srdečně vítáni! Dobrovolníci působí v naší organizaci už od jejího začátku a bez jejich ochoty pomáhat bychom se neobešli. Možností, jak se zapojit, je mnoho, záleží jen na vás, vašich přáních a časových možnostech.

Chtěli byste si vyzkoušet roli osobního asistenta na jednom z našich pobytů? Podělit se o svůj zajímavý koníček nebo dovednost s dětmi na kroužku? Nebo nám pomoct třeba s grafikou či natáčením videa? Beze všeho! Naše koordinátorka Katka s každým dobrovolníkem najde ideální propojení, aby spolupráce přinesla radost a prospěch oběma stranám.

Kateřina Holubová

koordinátorka dobrovolníků
socialni@domovpromne.cz
tel. 731 929 835

DOBROVOLNÍCI NÁM POMÁHAJÍ V TĚCHTO OBLASTECH

hrdina

asistent u klienta

Studujete VŠ a chtěli byste získat nové zkušenosti nebo praxi? Jste po škole a nevíte, kterým směrem se vydat? Stagnujete v současné práci a zvažujete vydat se jiným směrem? Přemýšlíte o rekvalifikaci na pracovníka v sociálních službách? Toužíte být užitečný? Láká vás vyzkoušet si pozici osobního asistenta se vším všudy? Máte čas alespoň 1x týdně na 2 hodiny?

Jako dobrovolník pravidelně docházíte za vybraným klientem naší sociální služby zpravidla domů, nebo ho doprovázíte za jeho zájmovými činnostmi (doprovod na bazén, předčítání, společné vaření, hraní deskovek…). Naši klienti jsou lidé s různým druhem postižení, od dětí až po seniory. Předchozí zkušenosti nejsou třeba, vše vám ukážeme.

Co je osobní asistence a co vše osobní asistent dělá, si můžete přečíst ZDE.

hrdina

volnočasové aktivity

Máte nějaký zajímavý koníček či dovednost, o kterou byste se chtěli podělit? Je vám blízké tvoření, hra na hudební nástroj či zážitková pedagogika? Jste instruktoři jógy nebo jiného cvičení a máte nápad, jak tuto aktivitu přiblížit lidem s handicapem? Máte čas alespoň 1x za dva týdny na 2 hodiny?

Můžete se zapojit:

PROFESNÍ A JINÁ VÝPOMOC

Máte zkušenosti z oblasti práva, IT nebo grafiky? Jste specialisté ve svém oboru a můžete nám nabídnout zajímavý kurz? Máte nějaký jiný nápad?

Jako náš dobrovolník nemusíte být v přímém kontaktu s uživateli našich služeb. Oceníme i pomoc s chodem organizace jako celku, buď profesními znalostmi (IT, grafika, právní poradenství), nebo při zajištění technicko-administrativních činností (organizace benefiční akce, pomoc s úklidem, doprava materiálu, stěhování, vymalování klubovny, práce na zahradě).

Spolupráce může být pravidelná a dlouhodobá nebo mít nárazový charakter. Do této oblasti spadá i firemní dobrovolnictví, do kterého se vaše společnost může zapojit v rámci společenské odpovědnosti firem (CSR).

co nabízíme

Dobrovolnictví na zkoušku. Co to je? Po úvodním proškolení si můžete vše vyzkoušet, jestli je tato práce pro vás to pravé.

Neustálá podpora koordinátora dobrovolníků. Při dlouhodobé spolupráci se můžete spolehnout na odborné vedení koordinátorem.

Zpětné uznání povinné školní praxe. Dobrovolnické hodiny evidujeme a je možné uznat je jako povinnou praxi.

Možnost vydání osvědčení o dobrovolnické činnosti.

co získáte dál

Spoustu nových kontaktů (a často i přátel).

Nové zkušenosti a praktické dovednosti.

Vřelé přijetí a fajn kolektiv lidí, které jejich práce moc baví, i když je náročná.

Nebudete se u nás nudit. Naše práce je ve všech ohledech velmi intenzivní a pestrá.

KDO SE MŮŽE STÁT NAŠÍM DOBROVOLNÍKEM?

Každý zájemce o dobrovolnictví prochází vstupním pohovorem, během kterého se vzájemně poznáme a sladíme vaše představy a přání s našimi požadavky a možnostmi. Společně najdeme tu nejvhodnější oblast pro vaše zapojení.

Jaké podmínky musí splňovat dobrovolníci:

  • věk minimálně 18 let (profesní výpomoc od 15 let),
  • trestní bezúhonnost,
  • dobrý zdravotní a duševní stav,
  • vítáme schopnost empatie a komunikativnost,
  • vzdělání ani předchozí zkušenosti nejsou podmínkou.

Studuji Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity a svoji první praxi jsem absolvovala právě v Domově pro mne. Začínala jsem jako dobrovolná asistentka na pobytovém táboře a práce s lidmi mě oslovila. Dobrovolnictví jsem si pak nechala uznat i jako školní praxi. Na tábory jsem začala jezdit pravidelně a dnes už příměstské tábory sama vedu. Každý turnus je pro mě velký zážitek, zažíváme mnoho zábavy a pokaždé poznám nové lidi, od kterých se něco naučím. Tato práce je skutečně inspirující a pomáhá mi v osobním rozvoji.

Tamara Ludvigová

studentka a vedoucí příměstských táborů

Jezdím na pobytové akce pro dospělé jako dobrovolná asistentka. Proč to mám ráda? Zažijete jedinečné emoce, když spolu s lidmi, kteří pro vás doteď byli cizí, pomůžete jinému cizímu člověku být chvíli šťastný. Poznáte spoustu zajímavých lidí a někdy najdete i několikaleté přátelství. Získáte dobrý pocit, když zvládnete, co jste si mysleli, že nikdy nezvládnete. Myslím si, že tento druh dobrovolnictví člověka určitě nějak změní, pomůže být víc empatický, a nevzdávat se, když vidíte, jak silní dokážou být lidé navzdory handicapu.

Kateřina Krhovská

lektorka angličtiny

Úzce spolupracuji s více různými organizacemi jako dobrovolník. Rád poznávám nové lidi a snažím se vždy pomáhat tam, kde je to nejvíce třeba. Mezi mé největší záliby patří hlavně focení a video tvorba. Vedu zájmové kroužky i tábory s foto a video tématikou. O Domově pro mne jsem se dozvěděl od svého kamaráda, který mě přímo oslovil a nabídl mi spolupráci na jednom běžícím projektu, ke kterému jsem se připojil jako fotograf.

Jaroslav Dvorník

fotograf, https://jaroslavdvornik.cz/

staň se naším dobrovolníkem – superhrdinou!

Ozvi se nám!