Temno 2019 zavedlo vozíčkáře do Anthroposu i staré loděnice
Po roční odmlce uspořádal Domov pro mne další ročník noční šifrovací hry Temno. Odvážné týmy složené z vozíčkářů a jejich asistentů se už počtrnácté vydaly objevovat krásy nočního Brna a luštit záludné šifry. Letos čekal na účastníky opravdu nabitý program. Během trasy z brněnského výstaviště až na přehradu se setkali například s mamutem nebo policejními […]
27. června 2019

Po roční odmlce uspořádal Domov pro mne další ročník noční šifrovací hry Temno. Odvážné týmy složené z vozíčkářů a jejich asistentů se už počtrnácté vydaly objevovat krásy nočního Brna a luštit záludné šifry. Letos čekal na účastníky opravdu nabitý program. Během trasy z brněnského výstaviště až na přehradu se setkali například s mamutem nebo policejními psy.

Na start letošního Temna se postavilo celkem 8 týmů. Výzva v podobě první šifry na soutěžící čekala přímo v okně areálu A brněnského výstaviště. Indicie potom milovníky dobrodružství zavedla k Duck baru v Kamenné kolonii. Výstup do poměrně prudkého kopce byl pro všechny zúčastněné náročný. Stanoviště u baru, kde se kromě zamýšlení nad dalším rébusem dalo také občerstvit, tak přišlo vhod. Třetí zastavení letošního Temna nabídlo účastníkům podívanou, kterou jen tak někde nezažijí. Na dopravním hřišti u Rivéry jim totiž Městská policie Brno předvedla ukázky práce psovodů. Samotná šifra potom pracovala právě s areálem dopravního hřiště, kde týmy pomocí značek a křižovatek vyluštily krátké ale výstižné slovo MAMUT.

Jejich kroky proto vedly dále po cyklostezce až k areálu Anthroposu. Zde měly možnost podívat se přímo do expozice, prohlédnout si slavného mamuta i další exponáty. Na důkladnější zkoumání informací o pravěkých lidem ale většina týmů neměla pomyšlení, jejich pozornost totiž upoutala další zapeklitá šifra. Ta soutěžící tentokrát zavedla do staré loděnice na ulici Veslařská, kterou spravuje Český veslařský klub Brno. Loděnice s ukázkou starých závodních lodí a vybavení zaujala především pánskou část osazenstva. Nejen pánové pak měli radost i z dalšího stanoviště v brněnském Jundrově. Čekalo tam totiž občerstvení v podobě piva, nealkoholických nápojů a drobné svačiny, která přišla kolem jedné hodiny ranní opravdu vhod.

Další šifru, do které byla tentokrát zakomponována malá plastová zvířátka, si účastníci užili na mostě v blízkosti malé vodní elektrárny v Komíně. Nad ránem je pak čekala duchovní chvilka v bystrckém kostele, který jim místní farář ukázal i zevnitř. Poslední šifru týmy rozlouskly u kotvy, která je symbolem brněnského Prýglu. Krásné červánky a především blažený pocit dobře zvládnuté šifrovačky si pak všichni užili na nedalekém mole. Do cíle dorazilo celkem 6 týmů, což je skvělý výsledek. Všechny se dočkaly památečních odznaků, snídaně, slavnostního přípitku a především našeho velkého obdivu!

Moc děkujeme všem, kteří se na letošním ročníku noční šifrovací hry Temno podíleli a pomohli vytvořit zajímavá stanoviště. Těšíme se na příští, už patnáctý ročník! Temnu zdar!