Rekonstrukce místnosti pro pečující
Pečovat o osobu s těžkým postižením je mimořádně náročné. Pečující osoby často musí skloubit péči o rodinu, domácnost i práci a na vlastní potřeby jim nezbývá čas ani energie. Rozhodli jsme se proto vytvořit pro ně místo, kam si mohou na moment přijít odpočinout, vypít si v klidu kávu nebo si popovídat s odborníkem. Místnost […]
27. června 2019

Pečovat o osobu s těžkým postižením je mimořádně náročné. Pečující osoby často musí skloubit péči o rodinu, domácnost i práci a na vlastní potřeby jim nezbývá čas ani energie. Rozhodli jsme se proto vytvořit pro ně místo, kam si mohou na moment přijít odpočinout, vypít si v klidu kávu nebo si popovídat s odborníkem. Místnost pro pečující ale musela projít velkou proměnou. 

Malá místnůstka na konci chodby, která připomínala sklad, se při převzetí kanceláří na Kounicově zdála nevyužitelná. Řadu let skutečně sloužila jako odkladiště knih a nepotřebných věcí. V roce 2017 jsme se to ale rozhodli změnit. Požádali jsme o pomoc Nadaci Občanské fórum, která nám laskavě poskytla finanční prostředky potřebné na opravy místnosti. Domov pro mne sídlí v památkově chráněném objektu postaveném v rondokubistickém stylu, i přesto, že šlo o místnost pouze o několika metrech čtverečních, dalo nám tak její zvelebení zabrat.  Samotná rekonstrukce začala na podzim 2018 a byla velmi důkladná. Řemeslníci osekali zdi na cihly, zavedli nové elektrické rozvody i vodu. Následovala pokládka nové podlahy, omítky i částečná rekonstrukce okna. Komfortní zázemí pro uživatele místnosti dodává nový sprchový kout, který je zcela bezbariérový. Veškerou sanitární techniku nám v podobě sponzorského daru poskytly společnosti Ravak a.s., SanSwiss s.r.o. a Prague Gallery Art of Bathrooms.

 

Místnost jsme se snažili zařídit útulně i funkčně tak, aby se zde každý návštěvník cítil příjemně a našel vše potřebné. Naši zaměstnanci mohou místo využít pro nerušený rozhovor s klienty i kolegy. Svou chvíli klidu tu najdou také pečující, ať už potřebují něco zkonzultovat nebo na chvíli jednoduše vypnout a být o samotě. Do budoucna plánujeme také nejrůznější aktivity pro pečující v podobě koučování, masáží nebo workshopů.

 

Děkujeme všem, kteří nám pomohli dát prostorám patřičnou důstojnost. Těšíme se na zajímavé projekty, které zde budeme mít možnost realizovat.