chráněné bydlení Štolcova
Máme klíče! Od nového chráněného bydlení v Brně-Černovicích
Třikrát hurá! Další krok na cestě k dokončení našeho projektu #cihlukcihle je za námi: rekonstrukce starého třípatrového domu na bezbariérové útočiště pro lidi s handicapem je u konce!
11. září 2023

Je to nepopsatelný pocit. Držet v ruce klíče od našeho splněného snu: nového chráněného bydlení pro lidi s handicapem v brněnských Černovicích.

Psal se rok 2018, když jsme podávali žádost o evropskou dotaci na rekonstrukci starého třípatrového domu. Proměnit náš sen o ideálním chráněném bydlení v realitu nás stálo 5 let papírování, razítkování, projektování a budování. Rekonstrukce nám připravila nejedno překvapení a párkrát to vypadalo, že projekt ukončíme. S pomocí skvělého týmu se nám ale vše nakonec vždy podařilo vyřešit. A dnes už nám v ruce chrastí klíče, které odemknou dveře ke svobodnému životu pěti lidem s handicapem.

Zanedlouho nás čeká kolaudace, pak dům dovybavíme nábytkem a začátkem příštího roku se do něj nastěhuje 5 vozíčkářů, kteří budou hospodařit ve vlastní domácnosti a řídit sami svůj život. Děkujeme všem, kteří se na projektu #cihlukcihle podíleli a dali do něj své srdce. Bez vaší pomoci bychom to nedokázali.

dream team na stavbě

Tohle je náš „dream team“, se kterým jsme se poslední rok scházeli skoro každé pondělí na stavbě. Řešili jsme, aby naše chráněné bydlení bylo pro jeho budoucí obyvatele co nejpřístupnější, nejpříjemnější, nejpraktičtější… Zkrátka, aby se v něm cítili jako doma. A to se, myslíme, povedlo. Děkujeme báječnému týmu, který do projektu dal srdce (zleva): projektantce Janě Houzarové, stavebnímu mistrovi Luďku Paukertovi, architektce Veronice Jilčíkové, stavbyvedoucímu Lukáši Dvořákovi a stavebnímu dozoru Petře Šimkové. Po celou dobu stavby jste nám byli oporou a jen díky vaší preciznosti se nám projekt #cihlukcihle podařilo přiblížit až téměř do samého konce.

Než se do domu za pár měsíců nastěhuje 5 vozíčkářů, kteří budou hospodařit ve vlastní domácnosti a řídit sami svůj život, bude potřeba byty vybavit vším potřebným. K tomu, aby se všechno povedlo, můžete přispět i vy: veřejnou sbírku na naše chráněné bydlení podpoříte třeba nákupem některého z dárků nebo zážitků, můžete také poslat libovolnou částku na náš transparentní účet 2801900665/2010, nebo přes portál Darujme.cz. Děkujeme.