Jarmark neziskovek při festivalu Jeden svět
Ve středu 20. března patřilo atrium Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity neziskovým organizacím. V rámci festivalu Jeden svět se zde totiž konal tradiční Jarmark neziskovek, který byl předzvěstí několikadenního festivalu nabitého zajímavými dokumentárními filmy, diskuzemi a doprovodnými akcemi. Návštěvníci jarmarku se mohli seznámit s činností více než třiceti neziskových organizací působících v sociální, environmentální, výchovné i […]
22. března 2019

Ve středu 20. března patřilo atrium Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity neziskovým organizacím. V rámci festivalu Jeden svět se zde totiž konal tradiční Jarmark neziskovek, který byl předzvěstí několikadenního festivalu nabitého zajímavými dokumentárními filmy, diskuzemi a doprovodnými akcemi. Návštěvníci jarmarku se mohli seznámit s činností více než třiceti neziskových organizací působících v sociální, environmentální, výchovné i kulturní sféře. Ani Domov pro mne jako jeden z největších poskytovatelů osobní asistence v Brně tak rozhodně nemohl chybět. 

Do prostor FSS jsme dorazili nejen se spoustou informací, fotek a energie. Na ukázku jsme vzali také náš nedávno pořízený zvedák, kterému říkáme Arnold. Kdokoliv si tak mohl vyzkoušet, jak se do zvedáku člověk umisťuje a jak snadno se s ním dá manipulovat. Kromě praktické ukázky pomůcek jsme pro zájemce o dobrovolnictví připravili také kompletní informace o našich činnostech a možnostech zapojení. Zájemci měli možnost odnést si také originální suvenýr a podpořit nás i koupí batohu či tašky.

Během trvání festivalu jsme se setkali s celou řadou moc milých, nadšených a inspirativních lidí, ať už z řad prezentujících organizací, studentů nebo návštěvníků festivalu. Jsme nadšení, že je kolem nás tolik lidí, kteří mají chuť pomáhat a angažovat se. Děkujeme organizátorům jarmarku za příležitost a těšíme se  příště!

Festival jeden svět je festivalem dokumentárních filmů o lidských právech. V Brně potrvá až do 29.3. a návštěvníků nabízí kromě promítání zajímavých snímků také bohatý doprovodný program. Více informací o festivalu najdete zde