#cihlukcihle chráněné bydlení
Náš velký projekt #cihlukcihle jde do finále!
Příběh našeho projektu #cihlukcihle se začal psát už v roce 2018. Po tak dlouhé a často nelehké cestě se konečně blížíme do finále. Náš dům, ze kterého se stane chráněné bydlení pro lidi s handicapem, za chvíli čeká kolaudace!
15. srpna 2023

S naším největším projektem –⁠ rekonstrukcí starého domu v brněnských Černovicích a jeho přeměnou na bezbariérové chráněné bydlení pro lidi s handicapem –⁠ žijeme už dlouhých 5 let. A je to konečně tady! Už za měsíc budeme přebírat hotovou stavbu a začíná na nás trochu doléhat nostalgie. Co nás ještě před kolaudací čeká?

A jak si vede stavba právě teď? Krásný dům s bílou fasádou už při pohledu zvenku vypadá připravený k nastěhování. A o vnitřní části už platí skoro to samé: podlahy v bytech jsou položené, je vymalováno, vypínače a radiátory jsou na svém místě, koupelny jsou obložené. Bezbariérový výtah jezdí a rampa, díky které se vozíčkáři bez problémů dostanou do zahrady, je také hotová. Zbývá osadit koupelny sanitou a jako poslední instalovat kuchyňské linky a doladit řešení schodiště z horní místnosti pro asistenty. Pak už zbyde jen vyřešit spotřebiče a postupně dům dovybavit nábytkem. A nesmíme zapomenout na pamětní desku, která všem kolemjdoucím připomene, díky komu naše chráněné bydlení mohlo vzniknout.

chráněné bydlení štolcova
chráněné bydlení štolcova

Příběh projektu #cihlukcihle se zaačal psát už v roce 2018. Tehdy přišla možnost získat výraznou podporu z evropských fondů, dva roky na to náš projekt dostal zelenou, následoval nákup nemovitosti, tvorba rozpočtu a veřejné výběrové řízení na realizaci celé rekonstrukce, ve kterém zvítězila stavební společnost ZIPP Brno s.r.o.. Náš projekt také podpořilo město Brno.

V ZÁŘÍ KOLAUDUJEME! Poté vybavíme dům nábytkem a začátkem roku 2024 se tam nastěhuje pět vozíčkářů. K tomu, aby se všechno povedlo, můžete přispět i vy: veřejnou sbírku na naše chráněné bydlení podpoříte třeba nákupem některého z dárků nebo zážitků, můžete také poslat libovolnou částku na náš transparentní účet 2801900665/2010, nebo přes portál Darujme.cz.

Ještě stále můžete přidat #cihlukcihle a podpořit náš projekt chráněného bydlení. Děkujeme.