terapeutický poník
Čtyři kopýtka a čirá radost: terapeutický poník navštívil děti na příměstském táboře
Za dětmi na náš příměstský tábor zavítala vzácná návštěva. Malá, chlupatá a s kopýtky. Terapeutický mini poník, kobylka Flika, která je součástí týmu terapeutických koníků Emil pomáhá ze Slavkova u Brna, přijela přímo za námi na Palubu. A nadšení nebralo konce!
1. srpna 2023

Že jste ještě nikdy neslyšeli o terapeutických ponících? Podobně jako canisterapeutičtí psi pomáhají tito malí roztomilí chlupáči dospělým a dětem s handicapem i seniorům. Malý koník má uklidňující účinek na lidi všech věkových kategorií a kontakt s ním motivuje k pohybu, zlepšuje koordinaci pohybů a motoriku, pomáhá budovat důvěru, učí rozvíjet samostatnost, péči o sebe i o druhé. U dětí s těžším handicapem také teplo a pohyb koňského těla pomáhá uvolňovat spasmy.

poník

Skvrnitá kobylka jménem Flika, která je součástí týmu terapeutických koníků Emil pomáhá ze Slavkova u Brna, za námi přijela i se svojí majitelkou, zkušenou hippoterapeutkou Veronikou, která malé koně cíleně připravuje a cvičí k práci s klienty se specifickými požadavky a jezdí s nimi za dětmi na tábory, nebo objíždí domovy seniorů a hospicy. S Flikou a Veronikou jsme se společně vydali do nedalekého Tyršova sadu, kde jsme si mohli vyzkoušet koníka vyhřebelcovat, pročesat mu hřívu a také ho povodit. A kdo se nezapojil do hřebelcování, ten se nechal unést jízdou ve speciálně upraveném malinkém vozíku – sulce, ve které nás Flika povozila.

terapeutický poník

Děkujeme trpělivé kobylce Flice, která jako naprostá profesionálka zvládala ruch velkoměsta a trpělivě se věnovala úplně každému z našich táborníků, i její cvičitelce Veronice. Náš příměstský tábor společně s jedním ze svých malých koňských svěřenců navštíví ještě 16. a 23. srpna, vždy od 10 hodin dopoledne. Kromě účastníků našich příměstských táborů mohou na setkání s terapeutickým poníkem přijít kdokoliv z klientů Domova pro mne. Tak si přijďte pro pořádnou dávku roztomilosti. 

Video z návštěvy poníka najdete na našem domováckém Instagramu!