Jak jsme si užili příměstský tábor v barvách podzimního listí
Zábava, kamarádi a tvoření uvnitř i v přírodě. V takovém duchu se nesly podzimní prázdniny 26. a 27. října, kdy se naše klubovna Paluba hned zrána naplnila dětmi a asistenty. Programem letošního příměstského tábora pro děti s mentálním nebo kombinovaným handicapem se příznačně prolínalo téma Halloween. Den první: rozcvička v parku i houbové tvoření Celé […]
14. listopadu 2022

Zábava, kamarádi a tvoření uvnitř i v přírodě. V takovém duchu se nesly podzimní prázdniny 26. a 27. října, kdy se naše klubovna Paluba hned zrána naplnila dětmi a asistenty. Programem letošního příměstského tábora pro děti s mentálním nebo kombinovaným handicapem se příznačně prolínalo téma Halloween.

Den první: rozcvička v parku i houbové tvoření

Celé dopoledne prvního dne jsme strávili v blízkém Björnsonově sadu, kde nám spřátelená kavárna Piknik box vyhradila místo na tvoření podzimních obrázků ze spadaného listí, které jsme si po cestě posbírali. Využili jsme také pěkného počasí, udělali jsme si menší rozcvičku a zahráli si na schovávanou. Po návratu na naši klubovnu jsme se zahřáli teplým obědem, po něm následoval odpočinek a čtení pohádek.

K podzimu neodmyslitelně patří houby, proto jsme se v odpoledních hodinách pustili do výroby muchomůrkových kloboučků, které si potom děti odnesly domů. Volné chvíle jsme vyplnili hrou na hudební nástroje, hudbou a tancem. Některým dětem se po prvním dni nechtělo ani domů a to díky skvělé práci dobrovolníků, kteří šli do všeho naplno a s dětmi si již po prvních pár hodinách vytvořili krásné vztahy.

     

Den druhý: dlabání dýní a zábava v ZOO koutku

Druhý táborový den Brno z rána zasáhlo sychravé počasí a tak jsme zůstali v suchu a teple Paluby. Od rodinné farmy Doležal z Troubska jsme dostali skvělou cenu na velké dýně, takže program dopoledne byl jasný. Děti se s vervou pustily do dlabání halloweenských dýní a líbilo se jim, že mohly používat nejen lžíce, ale i vlastní ruce. Za přispění asistentů vznikla nádherně strašidelná díla, která jsme pak umístili do jedné místnosti se zataženými roletami, zapálili jsme v nich svíčky a děti si užily pohled na zářící dýně.

Aby všem chutnal oběd, vyrazili jsme ještě před ním na krátkou procházku do Tyršových sadů. S nadšením jsme se zdrželi v ZOO koutku, kde jsme vymýšleli jména tamějším kozám a hodně jsme se u toho nasmáli. Doslova útokem jsme pak vzali i hřiště s houpačkami a klouzačkou, a potom jsme už zamířili zpátky na Palubu. Po obědě a následném odpočinku jsme se pustili do výroby podzimních masek. Využili jsme několik uměleckých technik, třeba tiskání barvy bramborovými tiskátky, obkreslování tvarů listů a vystřihování. Výsledek stál opravdu za to.

               

V odpoledních hodinách si už rodiče jeden po druhém začali vyzvedávat svoje děti a nastalo loučení. Pro nás všechny to byl emotivní okamžik, je až neuvěřitelné, že na to, jak krátkou dobu jsme společně strávili, vytvořili jsme si s dětmi silná pouta. Už teď se těšíme na další společné zážitky!

Kateřina Holubová, koordinátorka tábora

Příměstské tábory pořádáme několikrát ročně, ozvěte se nám a zjistěte, kdy spustíme přihlašování na ten příští.