praxe a stáže

Potřebujete v rámci studia nebo rekvalifikačního kurzu získat praxi v sociální oblasti? Máte rádi různorodou a tvořivou činnost? Zajímá vás, jak funguje neziskovka jako celek? Přijďte na praxi k nám! V případě zájmu kontaktujte naši koordinátorku praxí Kateřinu Holubovou a zašlete svůj životopis a krátký motivační dopis na socialni@domovpromne.cz.

Praxe v naší organizaci je vhodná pro studenty středních i vysokých škol humanitních oborů, jednotlivce i skupiny. Obsah i její délku naplánujeme individuálně po vzájemné dohodě. Praxi je možné realizovat po celý rok a to v rámci všech našich služeb a aktivit.

Chcete pracovat s dětmi, dospělými klienty nebo seniory? U nás si můžete vybrat cílovou skupinu, snažíme se vyhovět preferencím každého praktikanta. Při vzájemné spokojenosti se z praktikantů často stávají naši kolegové. Přidej se k nám!

Kateřina Holubová

koordinátorka praxí a stáží
socialni@domovpromne.cz
tel. 731 929 835

KDO K NÁM MŮŽE NA STÁŽ NEBO PRAXI?

jednotlivci –⁠ studenti středních i vysokých škol humanitního zaměření (sociální práce, sociální pedagogika, psychologie a další příbuzné obory) a ti, kteří si dělají kurz pracovníka v sociálních službách

skupiny  středoškolské třídy a vysokoškolské studijní skupiny (tato praxe probíhá v prostorách naší organizace formou přednášky a následné diskuze)

To záleží jen na vás.

Počet hodin praxe stejně jako její náplň domlouváme s každým zájemcem vždycky individuálně na základě stanoveného cíle praxe. Pokud u nás jako praktikant chcete absolvovat vyšší počet hodin, je pro nás důležitá vaše časová flexibilita, abychom si vzájemně dokázali vyjít vstříc.

Praxi můžete absolvovat v jednom uceleném časovém úseku (obvykle kratší praxe) nebo si ji rozložit do delšího časového období nebo několika částí.

Co může být náplní praxe v Domově?

 • Přímá péče o dospělé či děti s handicapem nebo seniory v roli osobního asistenta (zaškolíme vás v komunikaci a manipulaci s nepohyblivým člověkem, jeho přesuny, hygienou a dopomocí se sebeobsluhou).
 • Účast na našich příměstských táborech, volnočasových kroužcích nebo pobytových akcích pro naše klienty (dospělí i děti) a podpora jejich účastníků při zapojení se do programu a se sebeobsluhou.
 • Doprovody našich klientů k lékaři, na nákup, trávení volného času s klienty nebo pomoc při přípravě výletu, pikniku nebo tematických setkání s našimi klienty (velikonoční tvoření, grilování apod.)
 • Náslechy naše sociální pracovníky nebo ředitelku organizace budete doprovázet při výkonu práce, pozorovat je, ptát se, pomáhat a sbírat zkušenosti.
  pohovor praxe

  Na osobní pohovoru s koordinátorkou praxí si promluvíte o motivaci k praxi, představě praktikanta o praxi, počtu hodin, které chce absolvovat. Pokud se domluvíme, následuje podpis dokumentů (smlouva o praxi, mlčenlivost, etický kodex, BOZP).

  praxe a stáže

  Samotná praxe probíhá po domluvě buď v osobní asistenci, chráněném bydlení, na příměstských táborech a pobytových akcích, při volnočasových aktivitách nebo lze domluvit náslech například u sociální pracovnice nebo ředitelky organizace.

  hodnocení praxe

  Po skončení praxe od nás každý praktikant dostane hodnocení a potvrzení o úspěšném absolvování praxe. Líbila se vám praxe u nás? Můžete u nás pracovat jako brigádník nebo stálý zaměstnanec!

  Studuji Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity a svoji první praxi jsem absolvovala právě v Domově pro mne. Začínala jsem jako dobrovolná asistentka na pobytovém táboře a práce s lidmi mě oslovila. Dobrovolnictví jsem si pak nechala uznat i jako školní praxi. Na tábory jsem pak začala jezdit pravidelně a dnes už příměstské tábory sama vedu. Každý turnus je pro mě velký zážitek, zažíváme mnoho zábavy a smíchu. Pokaždé poznám nové lidi, od kterých se něco naučím. Tato práce je skutečně inspirující a pomáhá mi v osobním rozvoji.

  Tamara Ludvigová

  studentka a vedoucí příměstských táborů

  O Domove som sa dozvedela od kamarátky, ktorá pracuje na pozícii asistentky a keďže som si v tom období ako študentka Špeciálnej pedagogiky hľadala prax, dohodla som si ju práve tu – ako pomocný lektor pri rôznych záujmových krúžkoch. Po skončení praxe som dostala ponuku pokračovať v samostatnom logopedickom krúžku, ktorú som prijala. Osobný kontakt s deťmi s postihnutím mi pomáhal, a stále pomáha, pri štúdiu a dáva mi omnoho viac ako len samotná literatúra. Skúsenosti z krúžkov určite využijem aj v budúcnosti.

  Katarína Petrišáková

  studentka a lektorka kroužků

  Máte zájem o praxi nebo stáž v domově?

   

  Ozvěte se nám!