příměstský tábor pro děti s handicapem
Jarní příměstský tábor: ze Šmoulí vesničky až do ateliéru pro kreatiFce
Co se nám všem v Domově vybaví, když se řekne jarní prázdniny? No přece příměstský tábor pro děti s handicapem! Letos jsme se od pondělí 13. do pátku 17. března každý den ráno scházeli v naší klubovně Paluba, odkud jsme vyráželi ven na výpravy a výlety. Užili jsme si to tak, jak to máme ve zvyku: úplně nejvíc!
26. března 2023

Co se nám všem v Domově vybaví, když se řekne jarní prázdniny? No přece příměstský tábor pro děti s handicapem! Letos jsme se od pondělí 13. do pátku 17. března každý den ráno scházeli v naší klubovně Paluba, odkud jsme vyráželi ven na výpravy a výlety. Užili jsme si to tak, jak to máme ve zvyku: úplně nejvíc!

Výprava do modrého světa

Skupinka sedmi účastníků našeho tábora se se svými asistenty poprvé setkala na Palubě v pondělí ráno. První den bývá vždy oťukávací, děti a asistenti se spolu seznamují, zjišťují jaký kdo je a komu co vyhovuje. U toho jsme ale zvládli i tvořit, pod rukama se nám zrodily výborné jarní perníčky, které jsme si nejen upekli, ale také sami nazdobili, a taky květináčky s (budoucím) osením. Po rozehřívacím pondělí nás další den čekala velká výprava! Společně jsme totiž vyrazili do magického světa Šmoulů, ve který se proměnil jeden z pavilonů brněnského výstaviště. Podívali jsme se, jak na šmoulí houbové chaloupky, uvařili lektvar s taťkou Šmoulou, prolezli jsme každý koutek šmoulí stezky, pomazlili jsme se se Šmoulinkou, a nakonec si vyzkoušeli i létat na zádech čápů ve virtuální realitě. Náš modrý zážitek byl parádní!

příměstský tábor pro děti s handicapem ve šmoulí vesnici

 

Ateliér s otevřenou náručí

Středa patřila Sněhurce a sedmi trpaslíkům, stala se z nás lesní zvířátka a vyrobili jsme si trpasličí čepičky – šátky s otisky tlapek lišky, medvěda nebo jezevce. Čtvrteční krásné počasí nás vyhnalo do blízkého Björnsonova sadu. Tam už pro nás byla nachystaná dobrodružná dráha, cestičky v parku nám také posloužily jako dráha pro štafetový běh, u kterého jsme se přesvědčili, že když společně spojíme síly, doběhneme mnohem dál! Hned v pátek ráno vedly naše kroky na Pekařskou, do otevřeného ateliéru KreatiF. Nezalekli jsme se ani bariérového schodiště a vystoupali (nebo jsme se nechali vynést) až do okouzlujícího podkrovního ateliéru. Výtvarnice Denny nás provedla technikou malby akrylovými barvami na plátno a pak už jsme se sami chopili štětců, barev a tvořili a tvořili… Jen u štětců nakonec nezůstalo, tvořilo se i rukama a dalšími částmi těla. Z ateliéru jsme odcházeli kreativně vybití, umělecky povznesení a s barvami až za ušima, hrdě si nesouce naše výtvory až na Palubu.

 

Čas se rozloučit

Jak už to tak bývá, všechno hezké jednou končí. A to platí i o našem příměstském táboře. V pátek odpoledne nastalo loučení a můžeme potvrdit, že některým účastníkům se z tábora ani nechtělo domů. Zásluhu na tom má nejen naše skvělá táborová koordinátorka Katka, která naplánovala každou minutu programu tak, že jsme se všichni bavili, ale také všechny šikovné asistentky, které vytvořily se svými svěřenci super dvojice. Léto je za dveřmi a nás čeká rovnou 9 turnusů příměstských táborů. Bude to jízda a my už se nemůžeme dočkat!

Příměstské tábory pořádáme v době jarní, podzimních i letních prázdnin.

Ozvěte se naší koordinátorce Kateřině Holubové a nezmeškejte datum přihlašování na příští turnus!