běžíme za Radku na You Dream We Run
Poběžte s námi za Radčin sen na běhu You Dream We Run
V červnu se v Ráječku u Blanska uskuteční už 9. ročník největší sportovně charitativní akce v České republice You Dream We Run, 24hodinového štafetového běhu, který pomáhá plnit sny dětí a dospělých s handicapem. Domov pro mne bude u toho, a vy můžete taky!
2. května 2023

Na červnovém charitativním běhu You Dream We Run v Ráječku poběží náš tým Dobroběžky poběží za sen naší klientky Radky Pavlasové, která si přeje společně se synem Lukym a maminkou strávit týden v Norsku u svojí sestry. I přes pokročilé stádium roztroušené sklerózy Radka neztratila humor a chuť do života a my se těšíme, že ji touto cestou podpoříme a pomůžeme její sen splnit.

Přidejte se k našemu týmu Dobroběžky a svou účastí na běhu podpořte splnění 12 snů v hodnotě 1 100 000 Kč. Běžet může úplně každý, nejde totiž o rychlost ani fyzičku, ale o chuť pomáhat. Čím víc nás poběží, tím víc vybereme na splnění snu Radky i dalších lidí s handicapem. Můžete si zaběhnout půlmaraton, nebo třeba jen obejít pár koleček a strávit příjemný čas se svou rodinou a blízkými. Děti, kočárky a vozíky jsou vítány!

Na slavnostní zahájení se můžete těšit v sobotu 10. června v 11:00, štafety vyběhnou ve 12:00. Je to 24hodinový štafetový fun run, takže se poběží až do nedělního poledne. Zúčastnit se můžete v kteroukoliv denní i noční dobu, zázemí s občerstvením pro vás bude připravené.

KDY: o víkendu 10. a 11. června 2023

KDE: sportovní areál v Ráječku nedaleko Blanska

JAK: Přihláškou je zakoupení účastnického trička za 350 Kč. Výtěžek z prodeje triček putuje na plnění snů.

Přidáte se k nám?

  • Částku 350 Kč za tričko (nebo více, pokud chcete akci podpořit vyšší částkou ) pošlete na účet Domova pro mne č. 2529649001/5500 u Raiffeisenbank (do poznámky k platbě uveďte své jméno).
  • Na spoluprace@domovpromne.cz zašlete e-mail  s předmětem „Přihláška na YDWR“ a ve zprávě uveďte své jméno a vybranou velikost trička. Účastnická trička jsou unisex ve velikostech dospělácké S, M, L, XL, XXL a 3XL a dětské 3, 5, 7, 9 a 11 let.
  • Připojte také informaci, zda se zúčastníte běhu 10.-11. června jako člen naší štafety nebo máte jen chuť podpořit akci finančně a dostat tričko.

Seznamte se s Radkou

A jaký je příběh Radky, za jejíž sen poběžíme? Diagnózu roztroušená skleróza si dnes jednačtyřicetiletá Radka Pavlasová vyslechla už v dětství, bylo jí pouhých jedenáct let. Vzpomíná na to, jak ji spolužáci pomáhali nosit do schodů, když nemohla. Přesto se jí povedlo vystudovat a žít skoro běžným životem. Po narození syna Lukáše ale její nemoc propukla v plné síle. Z aktivní Radky udělala člověka, který nechodí, sedí na vozíku a potřebuje každodenní dopomoc. Nedávno si navíc Radka prošla rozvodem a dvanáctiletého Lukáše má nyní ve střídavé péči. Přistěhovala se k ní její maminka, která se o ni obětavě stará, ačkoliv sama má již zdravotní potíže spojené s věkem.

S péčí jí pomáhají osobní asistenti naší organizace Domov pro mne. Radka patří k nejoblíbenějším klientům. Navzdory její situaci ji neopouští nadhled a všechny překážky, které jí život připravuje, překonává se sobě vlastním černým humorem. Radčina nemoc momentálně postupuje velmi rychle, kromě nemožnosti chůze má velmi omezený i pohyb rukou. V kontaktu se světem ji drží speciálně upravený počítač, který ovládá pomocí pohybu očí. Radka by ráda strávila týden společně se synem, maminkou a osobním asistentem u své sestry Petry, která žije s rodinou v Norsku. Dříve sestru navštěvovali společně s manželem, nyní však v roli matky samoživitelky, navíc s nemocí, která jí znemožňuje běžné fungování, je i financování běžného chodu domácnosti sotva zvládnutelné. Cesta za sestrou tak zůstává pouze snem. A není na co čekat, v případě diagnózy roztroušené sklerózy totiž čas hraje proti ní…

 

Přidejte se k Dobroběžkám a pomozte splnit sen Radce i dalším nominovaným!