knihovna Campus
Novou dobročinnou knihovnu najdete v Campusu v Bohunicích
V Brně je zase o jednu domováckou dobročinnou knihovničku víc! Narazíte na ni v obchodním centru Campus Square. Do projektu dobročinných knihoven se nově zapojily také veřejné knihovny z Brna a okolí, které jejich čtenáři už nevyužijí. Děkujeme!
18. října 2023
S projektem dobročinných knihovniček jsme začali už před několika lety. Za celým nápadem stála myšlenka nejen toho, dát knihám druhý život, ale také seznámit veřejnost s tím, jaké služby naše organizace lidem s handicapem v Brně poskytuje. Ke čtyřem stávajícím knihovnám se přidala pátá! V polovině října jsme ji umístili do obchodního centra Campus Square v Brně-Bohunicích. Najdete ji v přízemí u vstupu do podzemích garáží, naproti čistírny oděvů.

A jak naše knihovny vlastně fungují? Můžete si z nich libovolnou knihu vypůjčit či vzít a přispět hotovostí do kasičky, případně prostřednictvím QR kódu zaslat libovolnou částku na náš transparentní účet. Podpoříte tak naše služby pro lidi s handicapem, kterým už téměř 20 let pomáháme žít samostaně a naplno.

Kde všude naše dobročinné knihovny najdete?

Do projektu našich dobročinných knihoven se nově zapojila i Moravská zemská knihovna v Brně, knihovna Jiřího Mahena a městské knihovny v Blansku a Kuřimi, které darovaly vyřazené knihy. Máte i vy knihy, které doma už nevyužijete a chtěli byste jim dát druhý život a uděloat navíc dobrou věc? Menší množství knih můžete donést přímo do jedné z našicg knihoven, větší množství rádi přijmeme v naší kanceláři na Kounicově 42.

Děkujeme všem, kdo se do projektu dobročinných knihoven zapojil.

knihy do dobročinné knihovny