Domov pro mne v médiích
Brněnský deník: Zpívají i relaxují. Děti s handicapem přijmou do kroužku bez podmínek
Tancovat či tvořit bez ohledu na postižení nebo věk mohou nyní handicapovaní mladí lidé v Brně. Organizace Domov pro mne pro ně vytvořila speciální zájmové kroužky, kam je přijme bez podmínek.
18. února 2019

Brno – Tancovat či tvořit bez ohledu na postižení nebo věk mohou nyní handicapovaní mladí lidé v Brně. Organizace Domov pro mne pro ně vytvořila speciální zájmové kroužky, kam je přijme bez podmínek.

Právě jasně dané požadavky mohou pro rodiče postižených dětí představovat problém. „Musí být často buď klientem instituce, nebo spadat do kategorie podle typu postižení,“ upozornila koordinátorka kroužků Šárka Dudová.

Loni proto organizace spustila projekt, ve kterém nabízí kroužky pro mladistvé s mentálním nebo kombinovaným postižením od sedmi do pětadvaceti let. Nyní vstupuje do druhého pololetí. „Na výběr je pohybový, hudební, výtvarný, poznávací či relaxační kroužek. Každou lekcí provází proškolený lektor s asistenty z řad dobrovolníků,“ uvedla Dudová.

O službu je podle ní velký zájem. „Už nyní proto sháníme peníze a dobrovolníky na další pololetí roku 2019,“ sdělila ředitelka organizace Jarmila Vokálová.

Snahu oceňuje například Andrea Rossi z brněnské Ligy vozíčkářů. „I když je podobných kroužků v Brně více, jakýkoli takový počin je určitě vítaný,“ uvedla.

Přečtěte si článek na webu Deníku.