Zájmové kroužky: přihlašování do druhého pololetí právě začalo
Věříme, že každý bez ohledu na handicap má právo zažít obyčejné radosti, které k životu patří. Pro děti a mládež od 6 do 26 let s mentálním nebo kombinovaným postižením pořádáme zájmové kroužky už šestým rokem. K dispozici máme vlastní vybavenou bezbariérovou klubovnu v centru Brna, rádi ale s dětmi vyrážíme za zážitky do přírody. […]
6. února 2023

Věříme, že každý bez ohledu na handicap má právo zažít obyčejné radosti, které k životu patří. Pro děti a mládež od 6 do 26 let s mentálním nebo kombinovaným postižením pořádáme zájmové kroužky už šestým rokem. K dispozici máme vlastní vybavenou bezbariérovou klubovnu v centru Brna, rádi ale s dětmi vyrážíme za zážitky do přírody. Děti díky nim rozvíjí své dovednosti skrze oblíbené činnosti a učí se spolupráci. Profesionálně vedené aktivity mají zásadní vliv na budoucí rozvoj osobnosti dítěte, jeho sebevědomí, psychickou pohodu a tělesnou regeneraci. Od 6. února se můžete přihlašovat do našich kroužků v druhém pololetí. 

Všechny aktivity přizpůsobujeme dětem s těžším postižením, u nichž je zapojení do běžného kroužku obtížné. Nabízíme pět skupinových kroužků: pohybový, výtvarný, hudební, poznávací a domácí nauky. Zakládáme si na osobním přístupu, a proto je v každé skupince maximálně 8 dětí. Kromě lektorů se o děti starají dobrovolní osobní asistenti, kteří jim pomáhají se zapojením do programu a sebeobsluhou. Nabízíme také dvě individuální aktivity: logohrátky a relaxaci, kde se vždy zaměřujeme na specifické potřeby a rozvoj konkrétního dítěte. Nabízíme také možnost přijít si kroužek za přítomnosti rodiče či osobního asistenta vyzkoušet.

Volná místa v druhém pololetí školního roku 2022/2023:

  • Pohybový kroužek: 2 volná místa.
  • Výtvarný kroužek: 3 volná místa.
  • Poznávací kroužek (úterý): 3 volná místa.
  • Poznávací kroužek (středa): 2 volná místa.
  • Hudební kroužek: 1 volná místa.
  • Domácí nauky: 1 volná místa.
  • Logohrátky a relaxace: počet míst záleží individuální domluvě.

 

Máte o kroužky zájem? Přihlášku posílejte na e-mail krouzky@domovpromne.cz.