příměstské tábory

Příměstské tábory pořádáme v době jarních, letních i podzimních prázdnin. Pro účastníky zajišťujeme pestrý program plný výletů, tvoření, táborových her a terapeutických aktivit. Děti mají ale i prostor na odpočinek a odreagování. Každé dítě má po dobu tábora k dispozici svého osobního asistenta, který mu dle potřeby dopomáhá se sebeobsluhou a zapojením do programu. Kvalitní náplň volného času pomáhá dětem se rozvíjet, začlenit do kolektivu a připravuje je na dospělý život.

komu jsou tábory určeny?

účastníkům s mentálním nebo kombinovaným postižením včetně poruch autistického spektra ve věku 6 až 26 let

pro děti s částečně či úplně omezeným pohybem nabízíme relaxační turnus

máme zkušenosti s účastníky trpícími epilepsií i vzácným onemocněním

tábor není určen dětem s agresivními projevy chování a těm, kterým vadí přítomnost ostatních a nejsou schopny se ani částečně zapojit do programu

Kateřina Holubová

koordinátorka příměstských táborů
primestsketabory@domovpromne.cz
tel. 731 929 835

MÍSTO KONÁNÍ

Klubovna Paluba se nachází na ul. Pekárenská 4a, Brno 602 00. Jedná se o malý domek, který je situován ve vnitrobloku kousek od tramvajové zastávky Grohova s výbornou dostupností do centra.

 

vYBAVENÍ

Na Palubě se nachází menší relaxační místnost s vodní postelí, velká společenská místnost s vybavením pro děti (hračky, hudební nástroje apod.), nově plně vybavená kuchyně a bezbariérové sociální zařízení.

}

ČAS KONÁNÍ

Tábor začíná v 8:00 tj. nejdříve v 8:00 začínáme děti přijímat (nejpozději v 9:00 by mělo být dítě na táboře) a končí v 15:30 tj. nejpozději v 15:30 byste si měli své dítě vyzvednout.

 

CENA

Cena příměstských táborů se orientačně pohybuje kolem 700 Kč/den. V ceně je nepřetržitá osobní asistence, program a odpolední svačina. Platba se provádí převodem na účet, po domluvě lze platit i hotově.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

  • Na e-mailu primestsketabory@domovpromne.cz kontaktujte koordinátorku táborů Kateřinu Holubovou, která vám obratem zašle nabídku táborů, informace o aktuálních volných kapacitách a poradí vám i s výběrem turnusu vhodného pro vaše dítě.
  • Kontaktovat koordinátorku můžete kdykoliv v průběhu roku, zařadíme vás do naší databáze a aktuální nabídku táborů vám budeme zasílat e-mailem.
  • Je možné účastníka přihlásit na celý turnus (pondělí až pátek), nebo pouze na jednotlivé dny.
  • Kapacita tábora je omezená na maximálně 8 dětí na den, proto se jedno dítě může účastnit maximálně 2 až 3 letních turnusů, aby šanci dostalo co nejvíce dětí.
  • Koordinátorka vám pošle přihlášku, kterou vyplníte a zašlete elektronicky, poštou nebo donesete osobně do naší kanceláře. Poté vám přijetí dítěte na konkrétní turnus potvrdí.
  • V případě, že se tábora dítě účastní poprvé, sjedná si s vámi koordinátorka osobní schůzku, aby dítě lépe poznala a celý tým byl připraven se o něj dobře postarat.

stravování na táborech

Oběd a dopolední svačinu si dítě nosí vlastní z domu. Jídlo skladujeme v lednici s mrazákem, na Palubě je varná deska a mikrovlnka, kde oběd dětem ohřejeme. Odpolední svačinu zajišťujeme (např. ovoce, přesnídávky, sušenky), ale dítě si může přinést i vlastní. Na pití je celý den k dispozici voda, šťáva nebo čaj.

asistence

Každý osobní asistent v našem týmu má na starost zpravidla jedno, maximálně dvě děti. Je dítěti neustále k dispozici a pomáhá mu zapojit se do programu. Podporujeme individualitu dítěte a netrváme na tom, aby se každé dítě účastnilo všech činností. Vyjdeme vstříc aktivnějším i klidnějším dětem a program upravíme podle toho, co dítě zaujme a baví.

Není na překážku, pokud dítě nosí pleny, pohybuje se na vozíku, potřebuje podat mixovanou stravu nebo dopomoct s hygienou a sebeobsluhou.

programy našich táborů

Pro účastníky připravujeme tématicky zaměřené turnusy. Děti se mohou těšit na hry, tvoření, výlety, pikniky, návštěvu hvězdárny, muzea nebo zoologické zahrady, koupání, canisterapii, muzikoterapii… Aktivnější program bývá v dopoledních hodinách, po obědě více relaxujeme nebo se věnujeme klidovějším činnostem, čteme si pohádky a tvoříme.

aktivní turnus

Je pro děti, které jsou schopné účastnit se výletů, sportovních a poznávacích aktivit, jako je třeba návštěva bazénu, muzea, hvězdárny a podobně, a zároveň je pro ně takové trávení času přínosné. Na aktivní turnus je možné přihlásit i dítě na mechanickém vozíku.

relaxační turnus

Je pro děti, které mají částečně nebo úplně omezenou pohyblivost, trpí epilepsií, jsou spíše tišší a potřebují klidový režim. Na relaxační turnus je možné přihlásit i aktivnější děti, pokud jejich hlasový projev není příliš výrazný a dodržovat klidovější režim jim nedělá obtíže.

smíšený turnus

Kombinuje program pro aktivnější děti s klidovým režimem, relaxací a terapeutickými aktivitami podle potřeb a přání konkrétních účastníků tábora. Smíšený turnus pořádáme o jarních a podzimních prázdninách.