Podzimní víkendovka: děti si odpočinuly od rodičů (a rodiče od dětí)
Podzimní víkendovka: děti si odpočinuly od rodičů (a rodiče od dětí) I letos v listopadu jsme uspořádali tradiční víkendový pobyt pro děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením. Tentokrát se zúčastnilo 13 dětí a stejný počet dobrovolníků v roli asistentů. Přivítali jsme známé tváře, ale také děti, které s námi na víkendový pobyt vyjely […]
28. listopadu 2022

Podzimní víkendovka: děti si odpočinuly od rodičů (a rodiče od dětí)

I letos v listopadu jsme uspořádali tradiční víkendový pobyt pro děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením. Tentokrát se zúčastnilo 13 dětí a stejný počet dobrovolníků v roli asistentů. Přivítali jsme známé tváře, ale také děti, které s námi na víkendový pobyt vyjely vůbec poprvé. Kam jsme se to vlastně vypravili a jak jsme si celý víkend užili? To se dozvíte v článku.

Zážitky jsou ten nejlepší dárek

Do Vísek u Letovic, které leží na severu Jihomoravského kraje, jen pár kilometrů od Boskovic, se účastníci začali sjíždět v pátek odpoledne. V resortu Ohrada, kde nás už dobře znají, nás přivítali tou nejlepší možnou formou: večeří. Společně s padajícím sněhem venku za okny jsme se nechali unést vánoční náladou a vrhli jsme se na psaní dopisů Ježíškovi. Shodli jsme se, že tím nejlepším dárkem jsou zážitky a svá nejtajnější přání jsme napsali, nakreslili (a někdy spíš načmárali 🙂 ) na papír a se sněhem křupajícím po nohama jsme je pak odnesli do vánočními světýlky ozdobené poštovní schránky. No to byla atmosféra!

Akční den druhý

Sobotu jsme pojali opravdu akčně. Hned po snídani jsme začali s broušením a natíráním dřevěných polínek, se kterými jsme měli na večer velké plány. Potom jsme se zabalení do bund a čepic vydali pomazlit zdejší zvěřinec a hezky po svých nohách a kolech objevovat Vísky a jejich okolí. Po obědě a krátkém odpočinku jsme naopak vrstvy oblečení odhodili a vzali jsme útokem vnitřní bazén. Po téměř dvouhodinovém řádění ve vodě jsme se ještě s varhánky na prstech vrhli na vyrábění sněhuláků z polínek, která jsme si nachystali už ráno. A “vylouplo” se celkem 18 nádherných sněhuláků. Každý jiný a každý krásný! A co by to bylo za víkendovku, kdyby večer nedošlo na oblíbenou diskotéku. Nepromeškali jsme možnost obléknout odvážné outfity a užili jsme si tanečky ve dvojicích, mašinku a oblíbené české i zahraniční hudební pecky.

Nedělní loučení 

Nikomu se to sice moc nelíbilo, ale neděle se už nesla ve znamení loučení. Po snídani a vyklizení pokojů jsme ještě stihli vyrobit vánoční dekorace do květináčů. A s bříšky plnými dukátových buchtiček s vanilkovým krémem jsme naše milé účastníky (společně s jejich sněhuláky) začali předávat rodičům. Jsou to právě rodiče, na kterých spočívá nepřetržitá a náročná péče o děti s handicapem. Možnost svěřit je na pár dnů asistentům z Domova pro mne, kteří se o ně s láskou postarají, je pro ně velkou pomocí.

Bez dobrovolníků by to nešlo

Letošní podzimní víkendovku jsme si všichni užili plnými doušky (některé děti v bazénu i doslovně) a už se moc těšíme na příště. Chtěli bychom poděkovat nejen všem účastníkům a jejich rodičům, ale hlavně našim dobrovolným osobním asistentům, bez kterých by pobyty nebylo možné pořádat. Tak brzy naviděnou!

Chcete poslat svou ratolest na některý z pobytů Domova pro mne, nebo s námi jet jako dobrovolník?

Neváhejte se nám ozvat.