Nabídka kroužků

Pořádáme zájmové kroužky pro děti a mladé lidi ve věku 6 – 26 let s mentálním nebo kombinovaným postižením. Kroužky jsou určené převážně dětem se středním nebo těžším stupněm postižení.

 

Kapacita kroužků: 5 – 8 účastníků.

 

Ve školním roce 2022/2023 nabízíme 7 druhů kroužků ve skupinové a individuální formě.

Skupinové kroužky

POHYBOVÝ KROUŽEK

Pohybový kroužek je zaměřený zejména na protažení pohybového aparátu po náročném víkendu. Cvičíme, běháme, hrajeme hry. Většinu roku, pokud zrovna neprší nebo nemrzne, se snažíme být venku v přírodě.

VÝTVARNÝ KROUŽEK

Během lekcí budou děti rozvíjet jemnou a hrubou motoriku za pomocí nápaditých výtvarných technik. V průběhu roku vytváříme i tematické výrobky podle ročního období (vítání jara) nebo známých dnů a svátků (čarodejnice, Velikonoce). Výrobky si děti mohou odnášet domů.

POZNÁVACÍ KROUŽEK

Náplň poznávacího kroužku je velmi pestrá od výletů do přírody a jejího poznávání až po návštěvy výstav a kulturních akcí s programem uzpůsobeným na míru potřebám dětí.

HUDEBNÍ KROUŽEK

Náplní kroužku jsou 3 oblasti, a to: Zpívání oblíbených a pohádkových písniček, aktivní muzikoterapie a relaxace. V aktivní muzikoterapii využíváme skupinové dynamiky dětí a dochází k zapojování pohybového aparátu..

DOMÁCÍ NAUKY

Kroužek pro děti, které se chtějí něco naučit, začít pomáhat rodičům, a nebo se prostě jen dobře bavit s kamarády. Budeme vařit, zahradničit, stavět i opravovat. Není k tomu potřeba žádných větších dovedností, půjdeme na to zlehka, pomalu a každý si své místo mezi námi najde.

Individuální kroužky

RELAXAČNÍ KROUŽEK

V naší relaxační místnosti s prvky Snoezelenu se propadnete jako Alenka do jiného světa, světa Divů. Místnost na míru naplní vůně, zvuky, hmatové prvky a spolu se speciálními pomůckami (např. vodní lůžko nebo světelné lijány) a audiovizuální technikou mohou děti chvíli relaxovat pod hladinou moře, chvíli se nechat unášet jako vlaštovka ve větru a jindy se stát třeba mocným čarodějem.

LOGOHRÁTKY

LOGOhrátky jsou hry se slovy, s pusou, se zvuky ale i s tělem. S lektorkou budete na míru cvičit a rozvíjet komunikaci. Poznávat a hrát si.