Výtěžek z charitativního bazaru Domova pro mne

Výtěžek z charitativního bazaru Domova pro mne

O víkendu 28. – 29. 11. 2015 Domov pro mne uspořádal v Café Práh svůj první charitativní bazar. Návštěvníci si mohli vybrat zboží z řady knih, filmů na CD, skla a keramiky, dekoračních předmětů, bižuterie, domácích potřeb, hraček nebo oblečení.

FOTOGALERIE

Celkový výtěžek z bazaru činí 25 642 Kč. Z toho 1942 Kč vhodili návštěvníci přímo do sbírkové kasičky. Výtěžek z bazaru poputuje na podporu služby osobní asistence pro osoby se zdravotním postižením. Součástí bazaru byla prodejní výstava umělkyně Hanky Teichmannové alias Oslík Picaso, která maluje obrazy ústy. Hanka prodala obrazy a další předměty v hodnotě 6 225 Kč. Získané prostředky využije pro sebe na zajištění potřebné osobní asistence. Pro malé návštěvníky bylo připravené tvoření – malování na plátěné tašky, výroba svíček a vánočních dekorací.

„Největší zájem byl o knihy, keramiku a dětské zboží. Naopak nebyl tak velký zájem o vánoční dekorace, jak jsme předpokládali. S výtěžkem jsme moc spokojení. Celá příprava bazárku byla náročná, ale nakonec jsme si to všichni náramně užili.“ hodnotí celou akci její hlavní organizátorka Mirka Černá. Mirka pracuje v Domově pro mne jako osobní asistentka a bazar zorganizovala jako školní projekt v rámci svého studia na Soukromé vyšší odborné škole sociální, o.p.s. v Jihlavě. „Určitě se můžete za rok těšit v předvánočním čase na další bazar.“ dodává Mirka.

A protože jsme na to v Domově nebyli sami a řada dobrých lidí nám s přípravou bazárku pomohla, sluší se všem na závěr ze srdce poděkovat. Děkujeme:

Děkujeme všem dárcům, nakupujícím a pomocníkům, i našim zaměstnancům, kteří jako dobrovolníci pomáhali celý bazárek zrealizovat.