Výlet parníkem do Veverské Bítýšky

Výlet parníkem do Veverské Bítýšky

A zase to vypuklo! Nastaly prázdniny a tak jsme se rozhodli uspořádat další výlet. Tentokrát jsme se vydali na velkolepou plavbu parníkem po Brněnské přehradě až do dalekého města Veverská Bítýška, kde nás v místní restauraci Na městečku pohostili výborným obědem. 

První prázdninové ráno jsme se v přístavišti sešli k velkolepé plavbě. Nalodili jsme se v 9:15 a vypluli jsme. Hned jak se loď rozjela, někteří nedočkavci hned rozbalili svačinky, aby doplnili sílu na dalekou plavbu.
Po cestě jsme se dobře bavili a byli nedočkaví, kdo jako první uvidí věže hradu Veveří. V 10:25 jsme se vylodili na konečné zastávce Veverská Bítýška. Tu nás trochu překvapil nerovný terén, ale jako správné výletníky nás to nezastavilo!
Cesta byla dlouhá, ale vytouženého cíle se nám dostalo. Po procházce jsme dorazili do restaurace Na městečku, kde jsme měli objednaný oběd a občerstvení. Po osvěžení a doplnění energie jsme se s plnými bříšky vydali zase zpátky pěknou procházkou na molo, kde na nás už čekala naše Loď jménem Brno. Nalodili jsme se v 13:35 a užívali jsme si cestu po Brněnské přehradě. Samozřejmě jsme nezapomněli řádně pozdravit veškeré lodě a loďky, které kolem nás propluly a taky jsme nezapomněli vyhlížet hrad Veveří. Plavbu jsme ukončili v 14:45, kde si děti přebrali odpočatí rodiče.
Těšíme se na další prázdninový výlet!

 

Autor: Iva Chudíková

23451