Za pohádkovými bytostmi s Domovem pro mne

Za pohádkovými bytostmi s Domovem pro mne

Občanské sdružení Domov pro mne podniklo s dětmi o jarních prázdninách výlet do Svitav, kde pracovníci s dětmi navštívili tamní muzeum. Společně si prohlédli expozici s názvem Arabela, expozici, která představuje historii praček a vše, co je s praním spojené, ale také i výstavu místních umělců a výstavu, která se věnovala Oscaru Schindlerovi.

Občanské sdružení Domov pro mne pro své klienty pořádá množství akcí nejrůznějšího typu. Proto, když dětem školou povinným nastaly jarní prázdniny, rozhodl se Domov pro mne uspořádat výlet do města s nejdelším oboustranně loubeným náměstím v České republice, do Svitav. Sdružení v místním muzeu domluvilo pro děti soukromou prohlídku dvou expozic, návštěvníky tak při výstavě nic nerušilo.

„Byl to krásný výlet. Nejenže si děti na výstavě Arabela mohly vyzkoušet nejrůznější kostýmy a rekvizity z pohádek, ale také si mohly zahrát roli babičky z pohádky Červená Karkulka. Během výstavy o historii praní prádla si děti mohly vyzkoušet například mandlování, historické žehličky, strouhání mýdla do praní a mnoho dalších zajímavých aktivit, se kterými se do této chvíle ještě nesetkaly. Děti to skutečně moc bavilo,“ uvedla pracovnice Domova pro mne Ivana Chudíková, která děti na výletě doprovázela.

„Jsem vždy velmi rád, když se nám podaří zorganizovat povedenou akci, o to víc, když se jedná o akci pro ty nejmenší. Tento výlet jsme pojali jako vzdělávání zábavnou formou, když děti měly jarní prázdniny. Jak by řekl Jan Amos Komenský, škola hrou. Myslím si, že se dětem všechny výstavy moc líbily a to bylo právě naším cílem,“ dodal Libor Doležal, výkonný ředitel Domova pro mne. 

 

DSCN0052