Výlet do Zoo Lešná

Výlet do Zoo Lešná

Byl krásný slunečný den 14. července a naši osobní asistenti s „našimi“ dětmi vyrazily na výlet. Jak si celý den moc užili se můžete dočíst níže.

Prázdniny jsou v plném proudu a to znamená, že ani my jsme nechtěli zůstat pozadu a vyrazili jsme na již tradiční prázdninový výlet. Tentokrát jsme zvolili cestu do překrásné, možná i nejhezčí zoologické zahrady u nás. A jak již všichni jistě tušíte, naše cesta byla do Zoo Zlín – Lešná.

vylet03Tentokrát jsme cestovali žlutým autobusem, který nám poskytl velké pohodlí a zážitky. Někteří cestou sledovali český film Saxána, někteří poslouchali písničky a někdo si jen tak povídal. Všichni jsme pak využili lákavé nabídky v podobě horké čokolády či kávy, kterou nám donesla velice příjemná stevardka. Druhá menší část naší skupiny se dopravila do zoo autem. Z Brna jsme vyrazili v devět hodin ráno a ve Zlíně jsme byli o půl jedenácté. Tam jsme se přesunuli na trolejbusovou zastávku a pokračovali jsme dvacet minut městskou dopravou.

vylet02V obci Lešná, kde jsme vystoupili, na nás čekala druhá skupinka, a také překrásná zoo. Zakoupili jsme si lístky, udělali jsme společné foto a poté už jsme se ponořili do prozkoumávání zoologické zahrady. Úplně první zvíře, které jsme spatřili, byla vydra vyhřívající se na kameni. Poté jsme prošli kolem nádherných Lipicánů a už jsme se pomalu dostávali do Etiopie. Tady nás přivítaly překrásné žirafy, zebry a surikaty, které jsou vždy ve střehu. Cestou v Etiopii jsme si také zabubnovali na africké bubny a podívali jsme se, jak se v Etiopii žije. Poté jsme plynule pokračovali po africkém kontinentě ke slonům, kde zrovna probíhala krmení těchto velkých a překrásných zvířat. Díky jednomu mostku jsme se přesunuli do zajímavé Asie, kde jsme obdivovali pandy červené a asijské ptactvo. Z Asie jsme se poté dostali do Austrálie, kde na nás čekali klokani a pštrosi, ale hlavně obědová pauza na farmě u Koaly. Tam jsme si odpočinuli, načerpali sílu a energii a poté jsme se vypravili na zoo vláček, který nás vyvezl na začátek. Tam jsme udělali procházku kolem zámku, podívali jsme se na krmení tučňáků a na závěr návštěvy jsme si dopřáli vynikající zmrzlinu. Po zmrzlině jsme se rozloučili s posádkou, která jela autem, a vyrazili jsme do centra Zlína vyhlížet náš žlutý autobus. Příjemně unaveni jsme se uvelebili do pohodlných sedaček a nechali jsme se odvézt zpět do Brna, kde už na nás čekali rodiče. V Brně jsme byli v 18:30, všichni spokojení a s novými zážitky. Už bych jen dodala, že na výlet nás jelo dohromady devatenáct a všem se nám to moc líbilo:-)

 

Marie Havlátová (osobní asistentka)

 

 vylet01vylet05