Výlet do Svitav

Výlet do Svitav

Jarní prázdniny nás vybízely k tomu, abychom podnikli výlet, a tak se i stalo. Zima sice ještě neskončila, ale nic nám v uspořádání výletu nebránilo. Navštívili jsme město s nejdelším oboustranně loubeným náměstím v České republice – Svitavy, kde jsme navštívili výstavy v místním muzeu/galerii a poté naplnili bříška v nedaleké restauraci. Ale hezky popořádku!

V pondělí 11.2. jsme ráno v 9 hodin sedli na vlak, který mířil do Svitav. Cesta nám hezky utíkala. Když jsme přijeli, hned jsme se nedočkavě vydali do místního svitavského muzea/ galerie, kam jsme se moc těšili. Protože jsme měli domluvenou soukromou prohlídku, navštívili jsme putovní výstavu Arabela a výstavu, která se zaměřovala na historii praček a vše, co s praním prádla spojené.
Na výstavě Arabela, si děti mohly vyzkoušet různé kostýmy a předměty z pohádky, ale také si mohly DSCN0027vyzkoušet roli babičky z pohádky O červené Karkulce. Výstava zaměřená na historii praček byla pro některé děti něco nového. Mohly si zde vyzkoušet mandlování prádla, historické žehličky nebo také strouhání mýdla do praní. Dále jsme navštívili výstavu místních umělců a také výstavu Oscar Schindler.
Po náročné, ale milé návštěvě muzea/galerie, jsme hladoví vyrazili do nedaleké restaurace naplnit bříška. Cestou jsme viděli krásné historické náměstí a budovy, které jsou chloubou města Svitavy.
Náš čas na návštěvu města Svitavy se po obědě naplnil, a tak jsme vyrazili opět směr nádraží, kde jsme nasedli na vlak, který nás odvezl za milujícími rodiči do Brna.

 

Autor: Ivana Chudíková

DSCN0015 DSCN0023 DSCN0007 DSCN0036

DSCN0071 DSCN0067 DSCN0066