Víkendový pobyt pro děti 4. – 6. 4. 2014

Víkendový pobyt pro děti 4. – 6. 4. 2014

Přečtěte si, jak napívaný byl dubnový víkendový výlet do Křtin, kterého se zúčastnilo 13 dětí: „Přísahám na bambitku, že budu věrným společníkem loupežnické bandy!“

DSC00931Těmito slovy jsme se po páteční večeři všichni upsali dvěma loupežnicím. Nevzali nás do své bandy jen tak, museli jsme prokázat, že máme požadované loupežnické vlastnosti. Samozřejmě, že je máme! Za to jsme získali informaci, že se poblíž skrývá poklad a čeká jen na nás. V sobotu dopoledne pokračoval trénink loupežnických schopností. Trénovali jsme ruce při výrobě nábojů, uši při vzájemném hledání v lese, nohy při fotbalu a naši soudržnost při hře na stonožku. To se nám vyplatilo, protože odpoledne došlo ke středu s dalšími loupežníky. Naštěstí jsme byli připraveni a zbavili se jich raz dva. Zbytek soboty proběhl ve znamení hraní, zpívání, malování a navlékání korálků.

DSC00956V neděli jsme se vydali na strastiplnou cestu za pokladem. Ten hlídal sám pan strážce pokladu. Ten nám poklad nakonec přenechal. My mu za to předali ty nejkrásnější korálky pod sluncem a zazpívali mu naši oblíbenou loupežnickou písničku. Po zvonech a po obědě přišel čas na další přísahu – přísaháme na bambitku, že se nám víkend líbil a že se těšíme na tábor!

 

Markéta Borutová (koordinátorka dětských pobytů)