Víkendovka pro děti ve Křtinách 13. 4.–15. 4. 2012

Víkendovka pro děti ve Křtinách 13. 4.–15. 4. 2012

Na jarní víkendovku ve Křtinách jsme se už od podzimu těšili. V pátek 13. 4. se nás na tamní škole sešlo hodně. Než jsme se stačili rozkoukat, ubytovat se a popovídat si, co je nového, už si nás našel pejsek s kočičkou.

Hned si s námi chtěli hrát, ale pejsek nemohl. Měl poraněnou tlapku a moc ho to bolelo. Kočička mu ji pěkně pofoukala a ovázala, a aby mu nebylo smutno, povídala mu pohádku O pyšné noční košilce. Pejskovi se pohádka moc líbila a dokonce při ní zapomněl i na tu svoji bolístku. I nám se povídání líbilo a hned jsme jednu takovou chudou noční košilku pomalovali, aby byla pěkná a veselá. Kočičce se naše košilka tak moc líbila, že si ji vzala i do pelíšku.

DSC 3654-2Pejsek i kočička s námi zůstali celý víkend. Užili jsme si s nimi spoustu legrace. Hráli jsme různé hry, zpívali písničky a dokonce jsme pomáhali péct dort. Kočička s pejskem nám za to také upekli moc dobré muffinky. Z papíru a škrobu jsme potom vyráběli figurky koček i pejsků, jak kdo chtěl. Ty jsme pak pěkně pomalovali a byla z toho zvířátka jako živá.

Pejsek s kočičkou nám ještě vyprávěli, jak si v domečku myli podlahu. Pejskovi šly ještě teď od pusy bubliny a pěna, protože snědl kočičce mýdlo. A mýdlo je přeci k mytí a ne k jídlu! Kočička proto musela sehnat mýdlo nové. A pěkné mýdlo donesla na památku i nám. Jen pozor, děti, abyste si ho nespletly se sýrem nebo cukrovím jako pejsek!

Díky pejskovi, kočičce a kamarádům to byl parádní víkend. Co nás asi čeká na táboře? Už se nemůžeme dočkat!

Autor: Eva Ogrocká

DSC 3722-2

 DSC 3705-2DSC 3592-2