Veřejná sbírka

Veřejná sbírka

Veřejné dobročinné knihovny


 

Od podzimu 2013 se můžete na veřejných místech setkat s našimi dobročinnými knihovnami. Z těchto knihovniček si můžete půjčit nebo odnést domů jakoukoliv knihu, která se Vám líbí a na oplátku nám vhodit do umístěné kasičky dobrovolný finanční obnos nebo zaslat jednorázovou nebo trvalou dárcovskou SMS na tel. 87 777. Tuto informaci najdete na knihovnách. Výtěžek sbírky je určen na podporu služby osobní asistence pro zdravotně postižené.

V rámci veřejné sbírky spojené s knihovnami chceme nabídnout protihodnotu široké veřejnosti a také poukázat na fakt, že ne všichni lidé dosáhnou do „horních polic“ knihoven. Člověk sedící na invalidním vozíku dosáhne pouze do stejné výšky jako malé dítě. Díky Vaší podpoře a následné pomoci osobního asistenta do „horních polic“ dosáhnou.

V současnosti najdete naše knihovny se spoustou zajímavých knih nebo časopisů na těchto místech:

Zároveň můžete nějaké své knihy nebo zachovalé a zajímavé časopisy darovat, pokud už je máte přečtené a nevyužité leží u Vás doma. Pokud se jedná o 1-2 knihy, můžete je zanést a přímo vložit do knihovničky. Pokud se jedná o větší množství knih, dopravte je prosím do naší kanceláře. Svoji návštěvu raději předem telefonicky nebo emailem oznamte, aby byl vždy přítomen někdo z našich zaměstnanců. Děkujeme.

Charitativní bazar


Od roku 2015 pořádáme v předvánočním čase dobročinný bazar. I v průběhu roku nám můžete darovat věci, které již nepotřebujete, ale někomu jinému udělají radost a zároveň jejich prodejem budou podpořeny životně důležité služby pro zdravotně postižené. Sbíráme: dekorační předměty, hračky, bižuterii, domácí a sporotvní potřeby, věci pro mazlíčky, hobby, knihy, oblečení a obuv (jen nové nebo nenošené) apod. Věci musí být funkční a prodejné, jinak nám přidělají spíše starosti, kam s nimi.

Dárcovský portál GIVT.CZ


Naši činnost můžete podpořit i nákupem ve vybraných eshopech, pokud do nich vstoupíte přes portál www.givt.cz. Váš nákup Vás nebude stát ani o korunu navíc a část nákupu bude zaslána na náš sbírkový účet určený na podporu služeb pro zdravotrně postižené.