Velký dobročinný bazar v Alfa pasáži

Velký dobročinný bazar v Alfa pasáži

Dne 14. 5. 2017 jsme se zúčastnili Velkého dobročinného bazaru, který se poprvé uskutečnil v krásných prostorách Alfa pasáže. Celá akce byla perfektně zorganizovaná a úspěšná.

V rámci akce si mohli návštěvníci vybrat z široké nabídky zboží od několika brněnských dobročinných organizací – buď se jednalo o zboží z druhé ruky nebo o nové zboží vyrobené v chráněných dílnách či stacionářích. Veškerý výtěžek z prodeje pak putoval jednotlivým organizacím na realizaci jejich dobročinných aktivit. U návštěvníků bazaru měla akce kladnou odezvu a často se ptali, kdy bazar zopakujeme.

Nápad takovouto akci uspořádat vznikla v hlavně dvou báječných lidí, kteří provozují Antikvariát Brno právě v Alfa pasáži a mají již bohaté zkušenosti s pořádáním bleších trhů. Na uspořádání celé akce byl pouze měsíc a půl, ale díky šikovnosti všech zúčastněných a podpoře samotné Alfa pasáže, se vše vydařilo na jedničku.

Domov pro mne, z.s. získal prodejem věcí výtěžek ve výši 8 687 korun, který poputuje na podporu služby chráněné bydlení pro osoby s těžkýmn tělesným postižením.

Další Velký dobročinný bazar je předběžně naplánován na podzim – 15. 10. 2017.