Ve znamení her – víkendový pobyt pro dospělé 30.3 – 1.4. 2012

Ve znamení her – víkendový pobyt pro dospělé 30.3 – 1.4. 2012

Termín letošního pobytu předznamenával celou atmosféru víkendu, který se nesl v aprílovém duchu a hravé náladě. Ti, kteří se účastnili minulého pobytu, mohli mít lehký pocit deja vu – penzion Athéna se od podzimu nezměnil a počasí bylo stejně studené – jen místo mlhy se ve vzduchu vznášely sněhové vločky. To nám ovšem nebránilo v tom, abychom si náš herní víkend pořádně užili.

Her bylo hodně a pravidel na zapamatování ještě víc, takže si člověk občas připadal jak Alenka v říši divů. Možná k tomu přispěli i barevní králíčci, kteří nás místo obyčejných figurek provázeli po všech deskových hrách. Hned první večer jsme si procvičili fantazii ve hře Asociace.

Druhý den nezahálela ani rozumová část našeho mozku, která se musela hodně namáhat při řešení záludných otázek ve vědomostní soutěži Česko. Odpoledne jsme společně vymýšleli a malovali hru, do které mohl každý vložit jakékoliv vlastní pravidlo. Kdo chtěl, mohl si vytvořit vlastní figurku nebo nějakou drobnost ze samotvrdnoucí hmoty. Večer nás čekala ještě jedna infarktová hra a potom velká oslava s překvapením!

Poslední den jsme si zahráli naši vlastní hru. Sami na sobě jsme vyzkoušeli, co jsme vlastně den předtím vymysleli. A tak jsme se hravě dostali na konec víkendového pobytu.

 

Autor: Jana Michalová