Jak proběhl 12. ročník TEMNA

Jak proběhl 12. ročník TEMNA

V pátek 24. 6. ve večerních hodinách odstartoval 12. ročník noční šifrovací hry TEMNO, kterou pořádala nezisková organizace Domov pro mne, z.s.  Hry se zúčastnilo celkem 8 týmů, 2 týmy z technických důvodů na poslední chvíli odstoupily. Na účastníky čekalo celkem 10 náročných šifer a 10,2 km dlouhá trasa z Bílé hory na hrad Špilberk.

FOTOGALERIE

Trasa pokračovala přes skatepark pod Bílou horou. Další zastávka byla u židovského hřbitova, kde byla obzvlášť náročná šifra s kameny a hebrejským písmem. Další stanoviště bylo u splavu řeky Svitavy na ulici Tkalcovská, kde nám někdo neplánovaně zařídil dokonce ohňostroj. Pak účastníci putovali k nové barevné fontáně u Janáčkova divadla, kde na ně čekala nestandartní hmatová šifra. Všichni účastníci měli štěstí, protože zastihli fontánu stříkat krásné obrazce. Fontána je puštěná každý den do dvou hodin do rána a zcela nahodile končí cca 1x do měsíce dříve kolem půlnoci (nikdo neví proč, v tomto případě je technika zdatnější než člověk). Nám naštěstí vydržela v provozu do 1 hodiny do rána. Pak jsme měli zastávku u Divadla Husa na provázku. Velké díky patří vedení divadla, které nám nechalo přístupnou recepci divadla do pozdních nočních hodin. Temno bylo tentokráte opravdu kulturní, protože další stanoviště bylo v Domě umění. Velké díky patří paní ředitelce Petiškové, která dovolila, aby Dům umění byl otevřený v brzkých ranních hodinách pouze pro nás a panu Lupačovi, který tam mezi 2. a 3. hodinou ranní na nás čekal. Účastníci si tak mohli prohlédnout aktuální výstavy včetně výstavy soutěžních návrhů na podobu nového nádraží města Brna. Další zastávka byla v Denisových sadech, kde poprvé v historii Temna čekal účastníky místo šifry úkol předvést něco výjimečného a za to jim bylo prozrazeno umístění dalšího stanoviště. Dočkali jsme se tak například divadelní scénky, růže z papíru nebo sborové vánoční koledy v doprovodu bendža. Další stanoviště bylo na Hlídce pod Špilberkem a odtud to byl už jen kousek do cíle na Krásnou vyhlídku. V cíli jsme v 5 hodin ráno ogrilovali klobásky a u toho rozjímali.

Do cíle dorazil nejhojnější počet účastníků, co si pamatujeme – celkem 6 týmů. Na některých byla znát únava, někteří naopak překypovali energií a nejspíš by celou trasu zvládli ještě jednou. Možná i díky tomu, že nám přálo krásné tropické počasí. Všem dobrovolníkům a pomocníkům patří velké díky. Za rok se budeme těšit zase.

-jv-

Zde najdete album doplněné o ukázky letošních šifer ZDE.