Temno 2012

Temno 2012

„Mili pratele, start letosniho Temna je dnes na Moravskem namesti u sochy lidove nazyvane exekutor. Tesime se na Vas. Temnoteam“. Tato SMS zpráva došla v pátek odpoledne jen těm, kteří se na našich stránkách přihlásili na již 8. ročník hry Temno. A odstartovala tím noční putování Brnem doprovázené tak hezkým počasím, že lepší jsme si přát ani nemohli.  

Všichni dorazili neomylně k soše Spravedlnosti na Moravském náměstí, kde se účastníci hned po přivítání organizačním týmem a předání mapy Brna s elánem pustili do první šifry. Prvního alternativního úkolu nebylo třeba a skupiny se přesunuly dál.

Druhým stanovištěm byl Zelný trh, kde již ovšem na náhradní úkol došlo. Tím byla neznámá duhová hmota, která po ochutnání prozradila své tajemství původu – byla to krupicová kaše obarvená potravinářským barvivem a dle slov účastníků jí bylo málo 🙂

Dalšími stanovišti byly např.: Anenská ulice, Červený kopec, ulice Vinohrady a budova věznice, odkud se účastníci vydali na poslední část cesty do Moravan. Cílem naší cesty bylo místo zvané Hájek, odkud byl kouzelný výhled na celé Brno. Mezi šiframi se tento rok objevila např. prstová abeceda, slovní přesmyčky, zakódovaná morseovka aj.

Alternativní úkoly, které účastníci mohli dostat až po uplynutí 40 minut byly postaveny na zábavě pro všechny zúčastněné, např. sehnat 10 podpisů na petici za přestěhování Brněnské přehrady do Králova pole, pohladit si krysu, již zmíněná obarvená krupicová kaše, ježek v kleci, stavění komínu z kostek levou rukou atd. 

Jako tradičně bylo první cenou tričko soutěže Temno, které si někteří účastníci v cíli ihned vyzkoušeli. Po celou dobu panovala v týmech dobrá nálada i přes únavu, se kterou se zvláště po půlnoci dalo počítat.

Temnoteam byl ale připraven na vše a poskytl účastníkům občerstvení i psychickou podporu svým doprovodem. Dále bychom mnohokrát chtěli poděkovat oběma dobrovolníkům z firmy ABB, kteří byli ve vítězné skupině po celou dobu mozkem i fyzickou oporou týmu. Snad se příští rok všichni sejdeme zas!

Autor: Mgr. Jana Sommerová