Jak jsme se stali strážci lesa

Jak jsme se stali strážci lesa

Desátý ročník pobytů pro děti a mládež s kombinovaným postižením jsme začali víkendovkou v areálu Jezírko v Soběšicích. Zúčastnilo se ho 12 kandidátů na Strážce lesa.

FOTOGALERIE

V pátek večer k nám promluvil prastarý strom, díky kterému jsme se dověděli, že místo ohrožuje zlý Trol. Stromu jsme slíbili, že se budeme snažit stát se Strážci lesa a pomoci tak Trola vyhnat. Každý z účastníků se rozhodl, zda se chce stát Entem, Elfem, Vílou či Lesním skřítkem a vyrobil si předmět charakteristický pro danou postavu. Dověděli jsme se také, že budeme muset splnit 3 důležité úkoly – prokázat znalost lesa, lásku k přírodě a odvahu. Šli jsme do toho s plným nasazením!

V sobotu dopoledne jsme prokazovali znalost lesa poznáváním různých lesních zvířátek podle zvuku, lesních plodů podle chuti a lesních přírodnin podle hmatu. Odpoledne jsme pak trávili opět venku plněním různých důmyslných disciplín, za které jsme získali hlavní ingredience do bramborového guláše, který si poručil Trol. Každý z účastníků se na přípravě nějakým způsobem podílel. Trol nakonec gulášem pohrdl, a tak jsme si ho dali my k večeři v opravdickém týpí. Ten večer jsme pilně trénovali na letní táboráky v Hodoníně.

Nedělní dopoledne jsme s Trolem zkoncovali jednou pro vždy. Vyhnali jsme ho tím největším hlukem, který jsme společně dokázali vyludit a získali poslední razítko za odvahu. Tím jsme se stali opravdickými Strážci lesa, získali krásnou medaili a za odměnu si užili relaxační muzikoterapii pod vedením Jany a Kuby. Ta byla pohodovým zakončením už tak pohodového víkendu.

 

Markéta Borutová (koordinátorka pobytu)