Soutěžíme v grantovém programu ČSOB pomáhá regionům!

Soutěžíme v grantovém programu ČSOB pomáhá regionům!

Možná jste už v Brně narazili na naše veřejné dobročinné knihovničky, ze kterých si může kdokoliv odnést libovolnou knihu, možná ještě ne. Rádi bychom tyto knihovny rozšířili na nová místa díky pomoci programu ČSOB pomáhá regionům. Můžete se sami zapojit do projektu „Dejme knihám druhou šanci“ jako finanční partner, dárce knih, čtenář nebo pokud máte tip na místo, kde by mohla nová knihovnička stát, ozvěte se nám!

VIDEO „DEJME KNIHÁM DRUHOU ŠANCI“

www.csobpomaharegionum.cz

Náš projekt dává starým knihám druhou šanci, dělá radost široké veřejnosti, která může objevovat zapomenuté tituly, a zároveň pomáhá zdravotně postiženým. Od široké veřejnosti sbíráme staré knihy, které umisťujeme do malých knihoven na veřejných místech (bazén, restaurace, úřad aj.). Z těchto knihoven si může kdokoliv knihu půjčit nebo vzít domů, a to bezplatně, nebo za dobrovolný dobročinný příspěvek. Ve vybraných knihovnách jsou umístěné sbírkové kasičky naší organizace, jejichž výtěžek putuje na podporu služby osobní asistence pro osoby se zdravotním postižením. Lidé tak mohou vhodit příspěvek do sbírkové kasičky nebo zaslat DMS. Rádi bychom knihovničky rozšířili, protože se těší velké oblibě a zároveň podporují dobrou věc.

Řada dárců k nám nosí knihy s velkou láskou a vidinou, že své knihy zachraňují před vyhozením (knihy darují velmi často senioři). My je pak s velkou úctou a nadšením doplňujeme do stávajících 5 veřejných knihoven. Do našich knihoven chodí často lidé, kteří si nákup nových knih nemohou dovolit (maminky na mateřské dovolené s dětmi, studenti nebo senioři). Knihovničky zároveň nabízejí široké veřejnosti tituly, které již nejsou v obchodě k sehnání, a zároveň pomáhají podporovat čtení u širší populace. Rádi bychom knihovničky rozšířili na další místa, proto potřebujeme zakoupit vhodné vybavení a zajistit člověka, který bude knihovničky průběžně kontrolovat, zda jsou v pořádku, a zajišťovat jejich doplňování. Již teď v malém rozsahu 5 knihoven je to pro nás velmi náročné, protože to děláme jako dobrovolníci. Knihovny bychom chtěli rozšířit na dalších 8-10 míst po Brně (někde se umisťuje knihovna do prostoru a pak je zapotřebí umístit 2 policové díly spojené k sobě zády, aby se nepřevrátily). Nové knihovny chceme instalovat během 12 měsíců.