Relaxační víkendový pobyt pro dospělé 19.4. – 21.4. 2013

Relaxační víkendový pobyt pro dospělé 19.4. – 21.4. 2013

I přes nepřízeň počasí jsme v pátek odpoledne vyrazili z města na jarní vysočinu, abychom si užili letošní víkendový pobyt, který se konal v příjemném prostředí ubytovny Modrá kotva v Mrákotíně  u Telče. A protože to byl relaxační víkend, hlavní náplní byly odpočinkové aktivity zaměřené na asociace, meditaci a improvizaci.

Hned první večer jsme začali hrou na slovní asociace a tradiční deskovkou Dixit.  ICT0123Druhý den dopoledne jsme se vypravili na vycházku do nedaleké vesničky Práskolesy k prastaré, vykotlané lípě, která tam stojí už 800 let a po obvodu kmene měří 10,5 m. 
Snažili jsme se převést obvod kmene v metrech na počet osob držících se za ruce okolo stromu a vyzkoušeli jsme, kdo se vleze dovnitř i s vozíkem. Ale kvůli ostrému jarnímu větru se všichni brzy těšili zpátky do vyhřáté ubytovny. 

 ICT0133Po vydatném odpočinku v poledním klidu jsme odpoledne vyráběli mozaikové obrazy z nastříhaných petlahví. Po večeři jsme zahájili pravým improvizovaným táborákem ve společenské místnosti Večer improvizace. Skládali jsme Živé obrazy, při Reklamaci jsme zkoušeli vrátit prodavači všechny možné i nemožné výrobky a z Lavičky jsme se snažili co nejoriginálnějším způsobem vystrnadit jiného člověka a obsadit ji sami.
V neděli dopoledne se ukázalo sluníčko, ICT0164 takže jsme toho využili a vypravili se na improvizovaný výlet. Pod heslem „I cesta může být cíl“, jsme vyrazili rovnou za nosem, zvědaví, kam vlastně dojdeme.
Ale to už se do cíle blížila i naše víkendovka. Po obědě se všichni museli rozloučit a rozjeli se zpět do svých domovů.

 ICT0119 ICT0090 ICT0105 ICT0126 ICT0146 ICT0156

Autor: Jana Michalová
Foto: Ondra Hasič Skácel