Rekondiční pobyt pro dospělé Mrákotín u Telče 2009

Rekondiční pobyt pro dospělé Mrákotín u Telče 2009

Letošní rekondiční pobyt pro dospělé se opět konal v Mrákotíně u Telče v termínu 18. až 25. července. Letos jsme nezažili žádná dobrodružství s Českými dráhami jako loni, neboť nám nevyhověly v žádosti cestovat s invalidními vozíky vlakem z důvodu výluky na trati, i když jsme dávali žádost dostatečně dopředu.

 

1Téma našeho tábora bylo MUZEUM. Jenomže muzeum bylo vykradeno a zmizely cenné předměty, po zloději bylo vyhlášeno pátrání. Takže muzeum hledalo nové zaměstnance – schopné odborníky, kteří by pomohli s hledáním zmizelých artefaktů. Dále vyšla najevo zpráva o existenci stroje času, kterým se lze vypravit do minulosti a hledat zloděje.

Členové muzejních týmů se tak vypravovali zpět časem a plnili úkoly, za které získávali artefakty od dobové vysoce postavené osoby – šamana, faraona atd. V boji se naše týmy umístily na prvních třech místech. Vyhráli2 Brčkaři, na druhém místě se umístily Dekubity Karla Kudláče a na krásné třetí místo obsadil tým Top 11. Informace o úspěších jednotlivých týmů a o tom co se dělo nám oznamovaly noviny MAMUT, které každé ráno vydával realizační tým pobytu.

V pondělí jsme se vypravili do PRAVĚKU, ačkoliv jsme původně chtěli do STŘEDOVĚKU. Přivítala nás šamanka a slíbila nám, že přežijeme, když přivoláme zvěř pomocí maleb v jeskyni ALTAMIRA. Odpoledne jsme se vydali na lov, který byl úspěšný, takže jsme si ulovenou zvěř mohli večer opéct. Jindy nás třeba v dobách socialismu přivítala soudružka na branném cvičení a cvičení mladých požárníků. Abychom nepřišli o tradiční návštěvu Telče, v úterý jsme se vydali na celodenní výlet s cílem v telčském zámeckém parku.  Velký úspěch zaznamenala hra TWISTER nebo KAMENNÉ SOCHY. 

 

Autor: Eva Kudělková a Jana Michalová

244