Rekondiční pobyt pro dospělé 2008

Rekondiční pobyt pro dospělé 2008

Letošní rekondiční pobyt pro dospělé se konal v Mrákotíně u Telče od 9. do 16. srpna. Stejně jako vloni jsme museli jet vlakem rozděleni na dvě poloviny, protože nám České dráhy nevyhověly, i když jsme dávali žádost dostatečně dopředu. V Telči, kde jsme vystupovali nám řekli, že na nádraží není nikdo, kdo by mohl plošinu (mechanicky ovládanou na kliku) ovládat a že si můžeme stěžovat na nádraží v Jihlavě. Nezbylo nám nic jiného, než všechny vynést ručně. Z Telče jsme se vydali pěšky do Mrákotína, což je cesta asi 8 km dlouhá, do rekreačního střediska Modrá kotva, kde jsme byli ubytovaní.

1Téma našeho tábora bylo FILM A TELEVIZE. Hned v sobotu večer jsme měli u táboráku seznamovací hru. Od neděle byli účastníci tábora rozděleni do tří týmů a během celého týdne museli plnit úkoly, za které dostávali stravenky – každý tým si tedy musel stravenky vybojovat. Týmy si mohly za vyhrané stravenky nakoupit v našem obchodě suroviny, ze kterých si pak dvakrát vařili večeře na ohni.

Účastníci tábora se rozhodně nijak nenudili. Měli například za úkol udělat sněhuláka, i když bylo venku asi 30°C, měli ve vesnici vyměnit malý knoflík za knoflík co největší, vymyslet plakáty k filmům, apod. Protože v televizi běžela 2Olympiáda, jedno dopoledne bylo věnováno sportu. Mezi disciplíny té Mrákotínské Olympiády patřil slalom na vozíku, (takže si mohli i asistenti vyzkoušet jak se jezdí na vozíku), dále kuželky, fotbal a skok v pytli. 🙂 Mezi velmi podařené hry bych zařadila soutěžní hru na motivy televizního Kufru. Na našem táboře opět nechybělo ani divadlo a psaní scénáře, savování a batikování triček, atd. Na celodenním výletě jsme byli v nedaleké Dobré vodě, kde je krásný rybník – a tak jsme výlet spojili s koupáním. Cestou zpět jsme ještě navštívili práskoleskou 800 let starou památnou lípu se zvonicí. 

Okolí Mrákotína je velice rozmanité a je zde spousta rybníků, lesů a jiných přírodních krás. A možná i proto, že majitelé Modré kotvy jsou velice vstřícní a milí, musím říci, že se mi letošní tábor líbil více, než loňský. Počasí nám přálo skoro celý týden, jen cestou zpět pršelo, jakoby se i sám Mrákotín připojoval k slzavému loučení. 🙂 A tak se tam určitě zase někdy vrátíme…

 

Autor: Bc. Eva Kudělková – vedoucí tábora

34567