Příměstské tábory se těší veliké oblibě

Příměstské tábory se těší veliké oblibě

S pořádáním příměstských táborů začala naše organizace v loňském létě v roce 2015. Jelikož se nápad rodičům i dětem zalíbil a idea vyplnění volných prázdninových dní společnými aktivitami získala své příznivce, rozhodli jsme se se službou pokračovat i v roce následujícím.

FOTOGALERIE

Jako rozcvičku jsme v letošním roce uspořádali nejprve týdenní tábor o jarních prázdninách, na který volně navázaly čtyři nabité turnusy v létě. O nabídku byl opět velký zájem a tak byla kapacita všech termínů téměř okamžitě naplněná. Abychom dopřáli odlehčení při péči co největšímu množství rodin, snažili jsme se počet dětí oproti loňsku navýšit. V klubovně Paluba v centru Brna, kde příměstské tábory probíhají, se za celé prázdniny vystřídalo celkem jedenadvacet dětí.

Každodenní program byl velmi pestrý, nechyběla řádná dávka výletů či terapeutických činností. Při hezkém počasí mířila skupinka dětí a asistentů nejčastěji na přehradu, kde se projela parníkem. Dvakrát pak děti navštívily brněnské Planetárium, ve kterém shlédly zajímavé a naučné pohádkové filmy. K dalšímu vzdělávání přispěli svými interaktivními programy pracovníci Knihovny Jiřího Mahena. Muzikoterapii pravidelně připravoval náš dlouholetý dobrovolník Jakub Maistryszin, canisterapii obstarali pejsci ze spolku Cantes.

Táboru se denně zúčastnilo v průměru devět dětí, o které muselo pečovat minimálně sedm osobních asistentů. Péči zajistili převážně pracovníci organizace a k tomu vypomáhalo několik dobrovolníků. Tábor fungoval od pondělí do pátku, vždy od půl deváté ráno do půl třetí odpoledne. Provoz příměstského tábora částečně hradili rodiče zúčastněných dětí, zbytek nákladů byl financován z dotací a darů.

Jestli se Vás naše činnost v oblasti volnočasových aktivit pro děti a mládež oslovila a rádi jste se zapojili, můžete se přihlásit jako dobrovolník a přidat se alespoň na pár dní mezi nás (tábory probíhají vždy v době školních prázdnin). Zároveň oceníme jakoukoli finanční či materiální podporu, více informací naleznete v záložce „Vaše pomoc“.

Veronika Hlavinková (tisková mluvčí, osobní asistentka)