Příměstské tábory

Od roku 2015 připravujeme pro děti a mladé lidi s hendikepem příměstské tábory v centru Brna. Příměstské tábory realizujeme v době školních prázdnin. Pro účastníky je připraven bohatý program, který je jim uzpůsoben na míru. Každé dítě má po dobu tábora k dispozici svého osobního asistenta, který mu dle potřeby dopomáhá se sebeobsluhou a zapojením do programu.

 

Komu jsou tábory určeny:

 • účastníkům s mentálním nebo kombinovaným postižením včetně poruch autistického spektra ve věku 6 – 26 let.
 • tábor není určen dětem s agresivními projevy chování (napadání ostatních, neustálé rozbíjení předmětů), dále dětem, kterým vadí přítomnost ostatních a vyžadují být sami a nejsou schopny se ani částečně zapojit do programu.

 

Druhy táborů podle programové náplně:

 • Aktivní turnus: je primárně určen pro děti, které jsou schopné účastnit se aktivnějšího programu složeného z různých výletů, sportovních a poznávacích aktivit (např. návštěva bazénu, knihovny, muzea apod.) a zároveň je pro ně takové trávení času přínosné, není problém přihlášení dítěte na mechanickém vozíku;
 • Relaxační turnus: je primárně určen pro děti, které jsou méně pohyblivé (nebo vůbec), trpí epilepsií, jejich projevy jsou spíše tišší, potřebují klidový režim, přítomnost aktivnějších dětí na relaxačním táboře je možná, pokud jejich hlasový projev není příliš výrazný (např. nekřičí, nevztekají se apod.) a jsou schopny dodržovat klidovější režim
 • Smíšený turnus: o jarních a podzimních prázdninách.

Místo konání:

 • Klubovna Paluba se nachází na ul. Pekárenská 4a, Brno 602 00. Jedná se o malý domek, který je situován ve vnitrobloku kousek od tramvajové zastávky Grohova s výbornou dostupností do centra. Na Palubě se nachází menší relaxační místnost s vodní postelí, velká společenská místnost s vybavením pro děti (hračky, hudební nástroje apod.), nově plně vybavená kuchyně a bezbariérové sociální zařízení.

Čas konání:

 • Tábor začíná v 8:00 tj. nejdříve v 8:00 začínáme děti přijímat (nejpozději v 9:00 by mělo být dítě na táboře) a končí v 15:30 tj. nejpozději v 15:30 byste si měli své dítě vyzvednout.

Cena:

 • Cena příměstských táborů se orientačně pohybuje kolem 450 Kč/den. Odvíjí se od výše finančních prostředků získaných na realizaci tábora. V ceně je zahrnuta nepřetržitá osobní asistence, program a odpolední svačina. Platba se provádí převodem na účet po emailové výzvě. Po domluvě je možné platit hotově.

Jak se přihlásit:

 • V případě zájmu o příměstský tábor můžete kdykoliv kontaktovat koordinátora na adrese: primestsketabory@domovpromne.cz a ona si Vás přidá do adresáře zájemců. Nabídka příměstského tábora Vám přijde rovnou emailem. Nabídku příměstských táborů také zveřejňujeme na našem webu a Facebooku.
 • Pokud si nejste jisti výběrem vhodného turnusu pro Vaše dítě, neváhejte se poradit s naším koordinátorem.
 • Na tábor se můžete hlásit na celý turnus nebo po dnech. Protože je kapacita tábora omezená (max. 8 dětí na den), omezujeme i možnost účasti na max. 2 – 3 letní turnusy pro jednoho účastníka, aby šanci dostalo co nejvíce dětí. O aktuální kapacitě táborů Vás vždy informuje koordinátor při vyhlášení přihlašování.
 • Pro přihlášení vyplníte podrobnou přihlášku dítěte na tábor (zašlete poštou, elektronicky, nebo osobně). Koordinátor Vám poté potvrdí, zda je Vámi požadovaný termín volný a dítě je na tábor přijato.
 • V případě, že se tábora dítě účastní poprvé, sjedná si s Vámi koordinátor schůzku, aby dítě lépe poznal a tým byl připraven se o něj dobře postarat.

Program:

 • Pro účastníky připravujeme tématicky zaměřené turnusy. Děti se mohou těšit na hry, tvoření, výlety, pikniky, návštěvu hvězdárny, muzea nebo zoo, koupání, canisterapii, muzikoterapii atd. Aktivnější program bývá v dopoledních hodinách, po obědě více relaxujeme nebo se věnujeme klidovějším činnostem (např. pohádka, tvoření).
 • Při některých aktivitách je nutná finanční spoluúčast na vstupném (např. návštěva bazénu). Na to budete předem upozorněni.

Stravování:

 • Oběd a dopolední svačinu si dítě nosí vlastní z domu. Jídlo skladujeme v lednici s mrazákem. Na Palubě je varná deska a mikrovlnka, kde oběd dětem ohřejeme. Odpolední svačinu zajišťujeme (např. ovoce, přesnídávky, sušenky), ale dítě si může přinést i vlastní. Pitný režim je zajištěn – voda, šťáva, čaj.

Asistence:

 • Každý osobní asistent v našem týmu má na starost max. 2 děti. Je tedy dítěti neustále k dispozici. Díky tomu má možnost individuálně upravovat program podle potřeb a přání dítěte (např. dítě nevydrží poslouchat program v knihovně, tak jde místo toho s asistentem na procházku). Podporujeme individualitu dítěte, takže rozhodně netrváme na tom, aby se každé dítě účastnilo všech aktivit.
 • Není na překážku, pokud dítě nosí pleny, pohybuje se na vozíku, potřebuje podat mixovanou stravu nebo dopomoci s dalšími úkony sebeobsluhy.