Podzimní víkendovka pro děti 6. – 8. 11. 2015

Podzimní víkendovka pro děti 6. – 8. 11. 2015

Letošního víkendového pobytu se zúčastnilo 13 dětí a mladých lidí. Vybrali jsme si pro něj po dlouhé době nové místo – ekologické centrum Jezírko za Soběšicemi. Ve dne nás obklopovaly barevné lesy, v noci černočerná tma.

FOTOGALERIE

Během víkendu jsme zvládli projít všemi ročními obdobími. Provázela nás totiž pohádka O dvanácti měsíčcích. V pátek večer jsme se zase trochu lépe poznali, když jsme si navzájem sdělovali, jaké roční období máme rádi a proč. Potom jsme museli trochu improvizovat, když jsme ve skupinkách sehráli scénky na motivy výše uvedené pohádky s malými obměnami. Brzy nato jsme zalezli do svých nor, pelechů a doupat. Když jsme z nich v sobotu ráno zase vylezli, navštívil nás měsíc Březen, se kterým jsme strávili zábavné dopoledne v jarním duchu. Odpoledne jsme s měsícem Červnem prošli létem a následně s Listopadem i barevným podzimem. Ten nás navíc pozval na večer na podzimní modní přehlídku, která byla zakončena zábavou a tancem. Nedělní dopoledne jsme strávili s měsícem Prosincem. Zatímco jsme se v klidu koulovali, vlítla na nás zlá Macecha a poslala nás nejdříve pro fialky, potom pro jahody a nakonec i pro jablka. Přes nějaká úskalí jsme samozřejmě zvládli úkoly splnit a Macechu jsme pro jistotu vyhnali. A i když zrovna venku hřálo slunce jako šílené, my jsme měli přece zimu, a tak jsme na závěr dostali i vánoční dáreček na rozloučenou.

 

Letošní akce máme úspěšně za sebou a už se těšíme, co nám přinese příští, v pořadí již desátý rok pořádání pobytových akcí pro děti a mládež.

 

Markéta Borutová (koordinátorka pobytu)