Ve službách lesa

Ve službách lesa

Pobyty v roce 2016 jsme završili víkendovkou pro 11 mladých lidí s mentálním a kombinovaným postižením, který jsme uspořádali 18. – 20. listopadu v osvědčeném areálu environmentálního střediska Lipka v Soběšicích.

FOTOGALERIE

Po dobré večeři a zabydlení jsme se společně přivítali, prozradili na sebe nějaký zážitek z lesa a vyrobili si talismana z šišky (lesní zvířátko), který nás celý víkend provázel. Po zpívání do pozdního večera jsme se odebrali do nejrůznějších zvířecích pelechů. Někdo se vyspal v Soví dutině, někdo zase v Zaječím pelechu, důležité je, že jsme se slovy jedné z našich klientek všichni vyspali dorůžova.

Sobota byla i přes deštivé počasí nabitá zážitky. Dopoledne nás čekaly 3 důležité úkoly na pomoc lesu – čistili jsme studánku, třídili, co do lesa patří a nepatří, stavěli jsme domečky pro naše talismany. Za každý úkol si děti zasloužily krásnou perlu, kterou ozdobily svého talismana.

Odpoledne jsme začali oslavou Bářiných narozenin, při které nám návštěva donesla dopis, který našla u branky. Psal nám Přítel z lesa, kterému při tom škaredém počasí pršelo přes starou střechu do domečku! Požádal nás o pomoc s vyrobením nové střechy a my souhlasili. Posilnění dortem jsme se vrhli na vyrábění střešních tašek. A aby toho vyrábění nebylo málo, udělali jsme si ještě krásné lampionky. Deštivé odpoledne jsme si zpříjemnili zpíváním a tanečky a lampionky využili večer na tajemné cestě s taškami za Přítelem z lesa.

Nedělní dopoledne jsme se konečně mohli vydat ven. Při příjemné procházce lesem jsme narazili na lucernu, která nás zavedla až k domečku našeho Přítele. Na střeše byl děkovný dopis, ve kterém byla kromě poděkování i hádanka. Ta děti zavedla až k místu, kde pro ně byl schovaný poklad jako poděkování.

Já děkuji všem zúčastněným za pohodovou atmosféru a přeji hezké adventní období!

 

Markéta Czernerová

koordinátorka pobytu