Podzimní víkendovka ve Křtinách 19. – 21. 10. 2012

Podzimní víkendovka ve Křtinách 19. – 21. 10. 2012

Za krásným babím létem a za kamarády jsme přijeli opět do Křtin.

Sešlo se nás hodně a tak nám seznamování a vykládání, co je po prázdninách nového, DSC 0111zabralo skoro celé páteční odpoledne. Na zpívání s kytarou nám naštěstí čas zbyl, bez toho by to nebyla správná víkendovka.V sobotu, než jsme se stačili pořádně porozhlédnout, zabloudila mezi nás Červená Karkulka.

DSC 0195Byla zrovna na cestě za svou babičkou, ale nakonec se rozhodla, že se s námi chvíli zdrží. My jsme za to Karkulce slíbili pomoc se sbíráním ovoce na zavařeninu pro babičku. A že nám to šlo! Ovoce jsme nasbírali opravdu hodně, takže skleničky se zavařeninou zbyly i pro naše maminky.

DSC 0929Dárky pro babičku i pro rodiče jsme chtěli ozdobit,tak jsme ze skleniček vyrobili plno pěkných zvířátek. Ale abychom nezapomněli na živá zvířátka v lese! Aby neměla v zimě hlad, nachystali jsme jim do krmelce kaštany, žaludy a ovoce. Nakonec jsme si vzpomněli i na nějaké říkanky a písničky, aby bylo zvířátkům veselo.

DSC 0911V neděli už musela Karkulka pokračovat v cestě a navštívit babičku. Kudy ale jít? Dali jsme hlavy dohromady a vymysleli spoustu plánů a map, podle kterých by Karkulka měla jít. Ještě jsme ji kousek doprovodili a museli jsme se rozloučit. Tak hlavně aby v pořádku došla a nepotkala vlka! Po cestě zpět jsme ještě sbírali barevné listí a zdobili stromy, aby nám tu ten pěkný podzim vydržel co nejdéle

DSC 0851Protože každá pohádka končí až když zazvoní zvonec, šli jsme si již tradičně poslechnout místní zvonkohru. Zvony a zvonce zvonily tak nahlas, že je uslyšeli i naši tatínci a naše maminky a rychle si pro nás přijeli.Tak se mějte pěkně a nebuďte smutní, však na jaře nás ty zvonečky zase svolají dohromady…

 

Autor: Eva Ogrocká

Foto: Markéta Zapletalová