Podzimní víkendovka pro děti v Kutinách 5. – 7. 11. 2010

Podzimní víkendovka pro děti v Kutinách 5. – 7. 11. 2010

Po jaru přišlo léto, podzim po létu… a to je důvod pro další setkání s kamarády! Již tradičně jsme se v pátek navečer potkali v rekreačním středisku Kutiny, tentokrát v hojném počtu. Posilněni dobrou večeří jsme se hned pustili do seznamování, představovaní a vzpomínání na táborové zážitky. Na vzpomínky jsme plynule navázali zpěvem (i tancem) a zpívali jsme tak dlouho, dokud jsme nepadali únavou. Tak dobrou noc a zase zítra! 

 

Sobota byla opravdu nabitá. Hned ráno jsme prozkoumali okolní terén,1 jestli se od jara něco nezměnilo. Také se nám podařilo usmlouvat povolení vstupu na soukromé hřiště, proto jsme ho hned museli vyzkoušet a zahráli jsme si honičku se šátky. Na základně jsme pak začali vyrábět lampiony, které se nám už loni moc líbily, tak proč si to nezopakovat? Všichni se dali pilně do kreslení, malování, vybarvování, stříhání a lepení a než jsme se nadáli, měli jsme plno krásných lampionů. Teď už jen vydržet do setmění! 

Odpoledne jsme se opět vypravili na hřiště a ve družstvech2 jsme plnili nejrůznější disciplíny. Nakonec jsme si zahráli i fotbal. Ale do setmění bylo pořád ještě spousta času. Tak jsme si připravili ještě vydlabané dýně, zahráli nějaké hry, zazpívali písničky… a už byla tma! Vyšli jsme před dům, venku všude svítily krásné lampiony i dýně. Ani jsme se nestačili dívat! A to nebylo všechno: čekala nás ještě stezka odvahy! Zbabělec mezi námi nebyl žádný, všichni jsme si zasloužili odměnu. Ještě chvíli jsme se těšili pohledem na lampiony a pak už hurá do postele a spát. 

V neděli jsme balení a úklid zvládli rychle, a proto nám zbylo plno času 3na hry, písničky a dokonce i na divadlo. Každý si vylosoval nějakou postavu a pak se ve třech skupinkách vymýšlelo, strojilo a nacvičovalo. Po chvíli z toho všeho vznikly tři povedené scénky, u kterých jsme se všichni hodně nasmáli. Je to k nevíře, jak ten čas letí! Jen jsme se naobědvali a už tu byli první rodiče a jelo se domů. Ale kromě svých věcí jsme si odváželi i vyrobené lampionky a hromadu zážitků. Taky se už těšíte na jaro? 

 

Autor: Eva Ogrocká

 46