Zhluboka dýchat, zhluboka dýchat, vypnout prsa, břicho zastrčit!

Zhluboka dýchat, zhluboka dýchat, vypnout prsa, břicho zastrčit!

… to jsou úvodní slova hymny, která nás provázela letošním, již desátým, táborem pro děti a mládež, a která zní v hlavách našich účastníků jistě dodnes. Tábor se konal v osvědčeném rekreačním středisku Zámeček a zúčastnilo se ho 17 dětí a mladých lidí se zdravotním postižením, kteří se na týden 30. 7. – 6. 8. proměnili v olympioniky.

FOTOGALERIE

V sobotu nás navštívil bůh Zeus, který zapálil olympijský oheň a zahájil tak nezapomenutelné olympijské hry. Každý den pak za našimi nadějnými olympioniky Zeus posílal jednoho z řeckých bohů, jenž si pro ně připravil zapeklité sportovní disciplíny. Tak nás navštívil bůh Asklepios (léčitelství), Poseidon (voda), Artemis (lov), Hermés (cestování), Dionýsos (zábava) a Ares (boj). Po splnění typických disciplín pro daného boha naše olympioniky vždy čekala odměna v podobě malých samolepek, které si lepili na kartičku. A jak týden ubíhal a zážitky přibývaly, kartička se pomalu plnila. Vědomi si důležitosti týmové spolupráce, účastnili se naši olympionici všech disciplín v týmech, v nichž měl každý člen co nabídnout. Týmy si dodávaly odvahu originálními bojovými pokřiky, krásnými vlajkami a táborovou písničkou, na jejímž složení se podílel každý tým jednou slokou. Po skončení olympijských her Zeus všechny naše olympioniky obdaroval opravdovou krásnou zlatou medailí.

Mezi sportovními disciplínami jsme si našli čas i na jiné činnosti a věnovali se i umění. Pustili jsme se například do výroby voňavých mýdel nebo antických bůžků ze samotvrdnoucí hmoty. Nezapomenutelným zážitkem pak byla diskotéka v antickém stylu. Děti z druhého tábora nás pozvaly na skvělé divadelní představení s chytlavými písničkami a pár dní na to na balet. Oboje se nám moc líbilo, a proto jsme je na oplátku pozvali na společné zpívání u kytary.

A protože pro sportovce není důležitá pouze fyzická příprava, ale i péče o psychickou rovnováhu, nezaháleli jsme v tomto ohledu ani my. Užili jsme si skvělou relaxační muzikoterapii pod vedením našeho Kuby, aktivní muzikoterapii organizace Rytmus pro život, relaxační masáž míčkováním pod vedením našich skvělých asistentek Markéty a Ivy a asistenta Honzy, jízdu na koních pana Uskoby a jeho dcery ze Zvole a canisterapii pod vedením Mariky Zouharové a Marie Varhánkové. K těmto pejskům se přidali také naši pejsci, Vikipes a Shrek, kteří děti provázeli celý týden. Aby toho nebylo málo, ve středu jsme se vydali na výlet do skvělého centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem, kam nás dovezl autobus pronajatý od Kociánky.

Byl to prostě krásný týden nabitý skvělými zážitky a já děkuji všem, kteří se na něm podíleli! Realizačnímu týmu Páji a Hance, všem skvělým asistentům, kteří se našim olympionikům trpělivě věnovali, zdravotnici, obětavým zaměstnancům Zámečku a samozřejmě štědrým sponzorům, bez kterých by to prostě nešlo. Mezi ně patří pan Lidmila, pan Švrček, firma RedHat, firma Medac a spousta dalších milých lidí, kteří něčím přispěli.

Tak tedy… Zhluboka dýchat! Zhluboka dýchat!

 

Markéta