Dětský tábor 2013: Plavba za pokladem

Dětský tábor 2013: Plavba za pokladem

Na týden 13. – 20. 7. jsme se všichni proměnili v odvážné námořníky a užili si týden na moři. Nebyla to dovolená, milí přátelé, byl to týden nabitý snahou získat poklad. Počasí nám opět přálo a my zažili různá dobrodružství, na které zase jen tak nezapomeneme.

První den proběhl nábor všech námořníků. V přístavu Hodonín předstoupili Admirál Gingila, kapitáni Barbula a Markula, lodní důstojník Antos a kormidelník Filipos z lodě Viktoria. Sdělili nám, že se po dlouhá léta snaží najít poklad, ale marně. Kdo prý si troufne, může se k Viktorii přidat. Troufli si samozřejmě všichni, každý měl co nabídnout. Přesto odpoledne proběhly zkoušky námořníků, kde se testovaly typické námořnické dovednosti, a to odolnost proti mořské nemoci, zadržení dechu a výlov ryb. Večer jsme se seznámili s táborovou písničkou, ukázali si, že umíme táhnout za jeden provaz a odebrali se do svých kajut.
Nedělní dopoledne si nově přijatí námořníci namalovali trička, jednotlivé posádky hodonin 0007vytvořily své názvy, originální bojové pokřiky a vyrobili krásné námořnické vlajky. Od teď vedle Viktorie hrdě stály další 4 lodě: Velryba, Koníkryba, Delfíni a Chobotnice. Odpoledne nás pak navštívili pánové Radek a Lukáš ze sdružení Rytmus pro život, kteří nám dodali potřebnou pozitivní energii na naši plánovanou plavbu.
Po pondělním zábavném vyplutí na moře jsme si pro jistotu nacvičili střelbu z děla a po chvíli dopluli na Banánový ostrov. Tam nás víc než srdečně přivítali domorodci HulaHula milující hádanky. Za správné odpovědi dostaly posádky plno banánů a také pozvánku na večerní HulaHula večírek, který se náramně povedl.
hodonin 0071Následkem banánového večírku vypukla epidemie na lodi a my se museli v bojových podmínkách snažit o přístup na latríny. Naštěstí se tam bez nehody dostali všichni a ještě jsme si stihli zahrát oblíbený fotbal. Odpoledne jsme pak dopluli na Ostrov vládce moří Poseidona s žádostí o zajištění klidné plavby přes nebezpečný úsek. Poseidon nám za drobnou úplatu vyhověl a večer s námi dokonce poseděl u táboráku.
Následující den jsme si užili ve společnosti zvířátek. Dopoledne jsme se na Ostrově zvířat setkali s Pejskem a Kočičkou, se kterými jsme si pohráli a potom se na jejich doporučení zamaskovali před vládcem ostrova Lvem Hrozivým. Odpoledne nás navštívily paní Marika a Maruška s pěti canisterapeutickými pejsky, od kterých se snad něco přiučilo i naše štěně Viktorie. Námořníci si také vyrobili krásné masky ze sádry a nechali si na obličeji namalovat nějaké zvířátko.
hodonin 0108Po relaxační středě přišlo zase trochu napětí a my museli bojovat s piráty, kteří nám unesli čtyři členy posádky. Boj s piráty byl pro nás hračka. Však jsme na ně také trénovali. Vyhráli jsme a za odměnu se nechali pozvat do motorestu na výborný pohár. Večer jsme v hodování pokračovali u táboráku.
Za každý úkol, který námořníci splnili, postupně dostávali útržky staré mapy. V pátek dopoledne už bylo posádkám jasné, že se začínají blížit do finále. Než se však mohli na Tajný ostrov vydat, museli jako jednotlivci absolvovat náročný Námořnický čtyřboj, kde prokázali svoji mrštnost, nebojácnost, zručnost a dobrou paměť.
Po obědě námořníky navštívil sám velký Poseidon s poslední částí mapy. hodonin 0148Posádkám už nic nebránilo v plavbě na Tajný ostrov, kde nalezli poklad v krásné velké truhle. Tu jsme převezli zpět do přístavu Hodonín a její obsah si spravedlivě rozdělili. Večer nás čekala ještě jedna příjemná povinnost, a to oslava 21. narozenin jednoho z našich námořníků. Oslava byla příjemnou tečkou za dalším senzačním týdnem, který jsme spolu strávili už posedmé!
Děkuji všem dětem, asistentům a dalším účastníkům za to, s jakou radostí se s námi plavili, a také sponzorům, díky kterým může být tábor obohacen o další zážitky.

 

Autor článku: Markéta Borutová

Autor fotografií: Libor Doležal,