Hledáme nová místa pro veřejné dobročinné knihovničky!!

Hledáme nová místa pro veřejné dobročinné knihovničky!!

Od podzimu 2013 můžete na 5 veřejných místech v Brně narazit na naše knihovny, ze kterých si může kdokoliv vzít nebo půjčit knihu. Tyto oblíbené knihovny chceme rozšířit na další místa. Kam je máme dát? To se ptáme Vás:-)

V rámci veřejné sbírky provozujeme několik knihoven, do kterých umisťujeme knihy darované od široké veřejnosti. Kdokoliv si z nich může staré či přečtené knihy a časopisy vzít nebo půjčit. Knihovny se těší velké oblibě, protože pomohou zkrátit čas pacientům v čekárně nebo rodičům čekajícím na děti na brněnských bazénech. Zároveň knihovny upozorňují na naši DMS kampaň na pomoc zdravotně postiženým nebo je v nich umístěna sbírková kasička. Díky podpoře ČSOB pomáhá regionům můžeme knihovny umístit na další 4 místa.

V tom se na Vás obracíme s dotazem. KDE BYSTE DALŠÍ KNIHOVNY UVÍTALI? MÁTE NĚJAKÝ KONKRÉTNÍ TIP? Nebo máte dokonce možnost nám pomoci zprostředkovat domluvu na umístění knihovny? Ozvěte se nám! Neváhejte a pište na domov@domovpromne.cz (do předmětu napište heslo „knihovna“) nebo volejte na 605 035 380.

Pár rad ze zkušeností:

  • knihovna musí být na místě krytém před nepřízní počasí (např. obchodní centrum, restaurace, škola, úřad, pasáž, galerie),
  • musí být na viditelném místě, kde se pohybuje dostatek lidí (jinak se vždy najdou lidé, kteří budou nepozorováni knihovnu ničit).