Moravské náměstí rozsvítí Světla vozíčkářů

Moravské náměstí rozsvítí Světla vozíčkářů

Ve dne 18. 12. 2012 se na Moravském náměstí v Brně od 17 hodin uskuteční happeningová akce občanského sdružení Domov pro mne. Cílem akce je zavzpomínat na právě končící rok 2012, ochutnat cukroví a ohřát se svařeným vínem.

Organizátoři ale chtějí také upozornit na problémy, se kterými se tělesně postižení musí každý den vypořádávat a které jsou pro zdravé lidi samozřejmostí. Běžní návštěvníci trhů tak budou mít například příležitost pomoci vozíčkářům ozdobit stromeček.
Součástí akce bude také vyhlášení nejkrásnějšího světýlka.

„V letních dnech, kdy je nejvíce světla, pořádáme každým rokem noční šifrovací hru Temno. Právě proto jsme se rozhodli uspořádat v těchto dnech, kdy je nejvíce tmy, akci s názvem Světlo.“ vysvětlil ředitel a zakladatel občanského sdružení Domov pro mne Libor Doležal.

„Díky našemu novému projektu Nezávislého bydlení, mají někteří tělesně postižení možnost trávit své první Vánoce ve svém vlastním bytě. Bez asistence se neobejdou. Některé zdánlivě jednoduché úkony, jsou pro člověka s postižení nepřekonatelným problémem. I ten stromek si mohou z vozíku nazdobit jen do půlky. Dnešní happening má na tuto skutečnost upozornit. Jsme stejní jako ostatní, každý potřebuje někdy pomoci. Zároveň si ale chceme užít předvánoční atmosféru a vychutnat si pohodu Vánočních trhů spolu s tradičním svařákem.“ dodal Doležal na závěr.