Listopadová víkendovka 2011

Listopadová víkendovka 2011

Nedaleko Boskovic, za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, leží rybník Suchý, kde se letos po dlouhé době opět konal víkendový rekondiční pobyt pro dospělé.

 

Kdo v pátek večer nezabloudil ve tmě a husté mlze, byl radostně přivítán v penzionu Athéna a po večeři se mohl Na procházcetěšit na zábavu a zajímavé hry.

Sobotní dopoledne bylo věnováno poznávání okolí. Vypravili jsme se na krátkou procházku do vesnice, stali se svědky hasičského poplachu a kolem rybníka se vrátili zpět do penzionu. Ještě před obědem jsme si vyzkoušeli novou hru „čepice-rukavice-šála-čokoláda“, jejíž pravidla je složité popisovat, ale určitě byste je pochopili na první pohled. Odpoledne na nás čekaly výtvarnn201111290931 DSC00747é aktivity, při kterých si každý mohl vyzkoušet plstění z vlny a ozdobit skleněný svícen nebo tašku.

Večer se účastníci pobytu stali hosty v televizním pořadu Videostop. Menší technické problémy vyřešili naši všestranní asistenti, takže pořad začal jen s mírným zpožděním. Naši soutěžící odolávali záludným otázkám moderátora a s nápovědou od známých tváří a za podpory publika nakonec soutěž vyhráli.

Poslední den jsme pro velký úspěch zopakovali hru „čepice-rukavice…“, ale tentokrát se bojovalo o zmrzlinové dorty. Škoda jen, že ty tři dny plné nových her, dobré nálady a aktivního odpočinku utekly tak rychle. 

 

Autor: Jana Michalová