Letní příměstské tábory 2019!

Letní příměstské tábory 2019!

Léto je tu co nevidět a proto spouštíme přihlašování na letní příměstské tábory! Letos nově tábory poběží přes celé léto! Přihlaste své dítko co nejdříve, ať má místo jisté!

Termíny příměstských táborů:

Aktivní turnusy: 1.-5.7., 15.-19.7., 29.7.-2.8., 12.-16.8., 26.-30.8.

Relaxační turnusy: 8.-12.7, 22.-26.7., 5.-9.8., 19.-23.8.

Cena

Cena příměstských táborů je 450 Kč/den. V ceně je zahrnuta nepřetržitá osobní asistence, programové zajištění a odpolední svačina. Platba se provádí převodem na účet po emailové výzvě. Po domluvě je možné platit hotově.

Časové rozpětí táborů

Tábor začíná v 8:00 tj. nejdříve v 8:00 začínáme děti přijímat (nejpozději v 9:00 by mělo být dítě na táboře) a končí v 15:30 tj. nejpozději v 15:30 byste si měli své dítě vyzvednout

Způsob přihlášení

Přijímáme děti od 6 do 26 let s mentálním, nebo kombinovaným postižením a děti s poruchou autistického spektra. Na táborech se budou pravidelně střídat aktivní a relaxační turnusy:

Aktivní turnus: je primárně určen pro děti, které jsou schopné účastnit se aktivnějšího programu složeného z různých výletů, sportovních a poznávacích aktivit (např. návštěva bazénu, knihovny, muzea apod.) a zároveň je pro ně takové trávení času přínosné, není problém přihlášení dítěte na mechanickém vozíku

Relaxační turnus: je primárně určen pro děti, které jsou méně pohyblivé (nebo vůbec), trpí epilepsií, jejich projevy jsou spíše tišší, potřebují klidový režim, přítomnost aktivnějších dětí na relaxačním táboře je možná, pokud jejich hlasový projev není příliš výrazný (např. nekřičí, nevztekají se apod.) a jsou schopny dodržovat klidovější režim

Prosíme rodiče, aby pečlivě uvážili, na který typ tábora dítě přihlásí. A nyní už k samotnému přihlášení.

Přihlášení probíhá ve třech krocích:

  • Vyplnění krátkého formuláře, kterým dítě závazně přihlašujete na určitý termín příměstského tábora, zatím je možné přihlásit dítě na 3 turnusy! – doporučujeme vyplnit co nejdříve, odkaz na formulář zde:

 

  • Zaslání vyplněné podrobné přihlášky, kterou naleznete zde, na email primestsketabory@domovpromne.cz a to do konce března (přihlášku nemusíte podepisovat) – po přijetí přihlášky Vám koordinátorka potvrdí účast na táboře

 

  • Osobní schůzka rodiče s dítětem s koordinátorkou příměstských táborů – nutné pouze v případě vůbec prvního přihlášení dítěte na náš příměstský tábor

 

Místo konání táborů

Tábory probíhají v naší klubovně „Palubě“ na Pekárenská 4a, Brno 602 00. Jedná se o rodinný domek, který je umístěn ve vnitrobloku kousek od tramvajové zastávky Grohova s výbornou dostupností do centra. Na Palubě se nachází menší relaxační místnost s vodní postelí, velká společenská místnost s vybavením pro děti (hračky, hudební nástroje apod.), nově vybavená kuchyně a bezbariérové sociální zařízení.

Program

Letošní téma táborů je Cesta do historie! A konkrétně pro jednotlivé turnusy: Lovci mamutů, Faraoni, Gladiátoři, Druidové, Rytíři a princezny, Umělci, Cestovatelé, Vynálezci a Kosmonauti. 

Na aktivních turnusech je více organizovaného programu, než na relaxačních, ale na obou typech tábora je spíše aktivnější dopoledne a odpoledne už jsme většinou na Palubě, relaxujeme, tvoříme apod.

Při některých aktivitách je nutná finanční spoluúčast (např. návštěva bazénu).

Asistence

Každý osobní asistent v našem týmu má na starost max. 2 děti. Je tedy dítěti neustále k dispozici, díky tomu má možnost individuálně upravovat program podle potřeb a přání dítěte. Např. dítě nevydrží poslouchat program v knihovně, tak jde místo toho s asistentem na procházku. Podporujeme individualitu dítěte, takže rozhodně netrváme na tom, aby se každé dítě účastnilo všech aktivit.

Stravování

Oběd a dopolední svačinu si musí dítě přinést z domu. Na Palubě je mikrovlnka, ve které obědy ohříváme. Odpolední svačinu může mít také vlastní, ale vždy je také námi zajištěna (např. ovoce, přesnídávky apod.). Pitný režim je zajištěn – voda, čaj.

 

Pro více informací se neváhejte ozvat na email primestsketabory@domovpromne.cz či na telefonní číslo 604 961 726. V létě se na vás za Domov pro mne bude těšit koordinátorka příměstských táborů Barbora Alexová a tým asistentů.