Kdo více přispívá, kdo více odnáší?

Kdo více přispívá, kdo více odnáší?

S počátkem  podzimu  odstartovala  kampaň  brněnského  občanského  sdružení  Domov pro mne s názvem „Díky vám dosáhnou“ upozorňující na problémy lidí se zdravotním postižením.  V rámci  tohoto  projektu  bylo  nejprve  ve  veřejné sbírce vybráno  40 metrů knih,  které  byly následně  umístěny  do  knihovniček  instalovaných  na  pěti  místech v Brně. A jak si jednotlivé knihovny zatím vedou?

Knihy z těchto knihoven si můžete libovolně prohlížet, půjčovat i odnášet. Můžete také přinést své vlastní knihy, a to buď přímo do sídla sdružení, nebo je umístit do poslední poličky knihovny, k tomu přímo určené. V každé knihovně je umístěna také pokladnička, do které můžete přispět a pomoci v péči o zdravotně postižené. Že nemáte cestu kolem našich knihoven? Zapojit se můžete jednoduše i odesláním DMS ve tvaru DMS PRODOMOV na číslo 87 777.
Jako první byla knihovna umístěna na půdě Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Zájem studentů o knihy je zde, podle očekávání, velký a rychle odsud mizí. Naopak pomaleji přibývají příspěvky do zabudované pokladničky. „Je skvělé, že je o knihy zájem. Bylo by ještě lepší, kdyby si studenti více uvědomovali také to, z jakého důvodu tu knihovna stojí,“ říká jeden ze studentů FSS.
Knihy si lidé odnáší či půjčují také v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí. Naopak knihovny v Pražákově paláci a nejnověji také v Domě kultury jsou stále plné a knihy čekají na své nové majitele nebo dočasné nájemce. Přispět ovšem můžete, i pokud Vás zrovna žádná kniha neoslovila.
Největší zájem o knihovnu je v areálu plaveckého bazénu na Kraví hoře. Lidé si zde nejen vybírají knihy, ale také hojně přináší své vlastní a především zde přispívají do pokladničky. „Vždy sem doprovázím dceru na plavání a při čekání si ráda prolistuji některou z knih. Mnoho rodičů tady ocení knihu ke kávě. Většina z nich také přispěje na dobrou věc,“ dodává jedna z návštěvnic koupaliště.
Navštivte i Vy jednu z našich knihoven, vyberte si knihu právě pro Vás a nezapomeňte také přispět lidem, kteří Vaši pomoc skutečně ocení.

 

Autor: Bílý Medvěd Public Relations – Michaela Jenčíková