Jak jsme Křižanov proměnili v indiánské území

Jak jsme Křižanov proměnili v indiánské území

Zážitkový pobyt pro děti 29.6. – 3. 7. 2015: Poslední školní zvonění utichlo, vysvědčení jsou rozdána i odměněna, a tak je na čase sbalit kufr a vyrazit na letní dobrodružství do nedalekého Křižanova. Opalovací krém i repelent už jsou v batohu, sladkosti od babičky schované na dně tašky a dálnice z Brna volná. Hurá na prázdniny!

FOTOGALERIE

Je pondělí odpoledne a do rekreačního střediska Drak přijíždí auta plná natěšených dětí a maminek se slzami v očích. Někdo se loučí déle, někdo se těší tolik, že rodiče rychle pošle domů. Ač tak či tak, všichni tuší, že na ně čeká týden plný zábavy, her a hlavně nových kamarádů.

Hned první večer nás u ohně navštívil záhadný indián, který odkryl překvapivé tajemství o starodávném pokladu poblíž místního rybníka. Prosil o pomoc při jeho hledání a děti přislíbili svou účast na pátrání. Se snažením začali už na druhý den ráno, kdy se rozdělily do indiánských kmenů a vyrobily pestrobarevné štíty. Odpoledne pilně trénovaly indiánské dovednosti a u večeře za svou snahu obdržely první kousek mapy vedoucí ke ztracené truhle.

Každý den naši mladí indiáni odhodlaně plnili stanovené úkoly a postupně sbírali jednotlivé části potřebné mapy. Než se však probojovali do samotného cíle, stihla celá parta výlet na zmrzlinu do blízkého Křižanova, magickou muzikoterapii i návštěvy dvou pejsků na canisterapii. Volné chvíle si bojovníci zpříjemňovali procházkami, čvachtáním v rybníku i večerním opékáním buřtů u pořádného ohně.

Společný čas rychle utekl a nastal poslední den, který měl o všem rozhodnout. Osm statečných se podle mapy vydalo po stezce, na které čekala řada náročných úkolů, za cílem získání posledního dílů plánku a nalezení bájného pokladu. Protože všichni dělali, co mohli, dostali se až k truhlici schované uprostřed lesa. Když ji otevřeli, rozzářila se před nimi zlatá nádhera. Svou výhru si jaksepatří férově rozdělili a dovršení celotýdenní dřiny oslavili vynikajícím šampaňským.

Bohužel se tím naplnil čas a ke kempu se začaly sjíždět natěšené maminky. Vítání se neobešlo bez řady rozličných emocí, ale bylo jasné, že děti si kromě kufrů špinavého oblečení odváží také spoustu nezapomenutelných zážitků. Tábor se totiž rozhodně povedl, počasí nám přálo občas až příliš a paní kuchařky vařily báječně!

Veronika Hlavinková (osobní asistentka)

Realizováno za podpory

trojlogo2013ctverec (3)