Dětský tábor 2014: Ho ho watanay

Dětský tábor 2014: Ho ho watanay

Na týden od 2. do 9. srpna se 17 dětí proměnilo v indiány, aby zažilo opět prázdninové dobrodružství v Hodoníně u Kunštátu. Počasí nám zpočátku nebylo příliš nakloněné, ale co

by indiáni nezvládli…

DSC 0017Celý týden probíhal ve znamení snahy o získání ingrediencí na léčivý nápoj, který by mohl uzdravit našeho náčelníka Sedícího Býka. Snažili jsme se o to pod vedením zkušených a odvážných indiánek Havraního Vlasu a Malé Lamy. Na začátku naší cesty děti absolvovaly posvátný obřad v týpí, kde je Sedící Býk povýšil na indiány. Po tomto obřadu si už praví indiáni vyrobili své totemy, nádherná trička a čelenky, vymysleli si názvy svých kmenů a bojové pokřiky. Kmeny v průběhu DSC 0742celého týdne zdolávaly různé překážky, za které získaly jednotlivé přísady do léčivého nápoje. Tím bylo kakao, mléko, vanilkový lusk a chilli. A s jakými překážkami se musely potýkat? Bojovat s bělochy. Obchodovat se zlatými vejci. Lovit bizony. Vyrobit lapače snů. Nacvičit si indiánskou písničku a složit další sloky. Sehrát pro potěšení Sedícího Býka divadlo (úžasné výkony!!!). To vše a mnohem více všichni Indiáni hravě zvládli a s pomocí Šamana nápoj nakonec umíchali. Nebylo to vůbec snadné, ale Sedící Býk se nakonec uzdravil!

DSC 0529V průběhu celého týdne byli všichni za své zásluhy odměňováni pery do čelenky a zuby na náhrdelník. To byla panečku podívaná. Jak je vidět, indiáni nezaháleli. Měli proto také možnost si odpočinout od starostí, jak uzdravit Sedícího Býka a načerpat síly na další boj. Nedělní odpoledne se jim věnovali pejsci, se kterými přijely zkušené canisterapeutky, paní Marika Zouharová a Marie Varhánková. Pejsci se individuálně věnovali všem dětem podle jejich potřeb a nakonec jim nový kamarád předvedl psí kusy.

Úterní odpoledne bylo věnováno muzikoterapii, kterou zajistilo opět občanské sdružení Rytmus pro život. Největším překvapením byla čtvrteční návštěva pana Uskoby ze Zvole, který nepřijel sám, ale dojel s dvěma krásnými a hodnými koňmi. Všechny děti si přítomnost koní užily. Ty, které se na něm neprojely, měly možnost je alespoň nakrmit mrkví a pohladit je.

DSC 0337Odměnou pro naše indiány i jejich průvodce byla návštěva motorestu Majka, do které jsme si zašli na výborný osvědčený pohár a také indiánská slavnost, na které všichni předvedli své modely a vlastnoručně vyrobené šperky a hudební nástroje.

Týden byl úžasným vytržením z každodenní reality pro všechny zúčastněné. Jen to koupání nám trošku chybělo.

Děkujeme všem dobrovolníkům za čas a energii věnovanou našim indiánům, sponzorům, díky kterým můžeme dětem dát vždy něco navíc a personálu Zámečku, který se o nás již popáté ochotně postaral.

Tak u u u u u u u u u u u u u! 🙂

 

Markéta Borutová (koordinátorka tábora pro děti)